Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: Alfa 159 a normy spalania od 2025 w większych miastach

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Pocieszę was. Ta cała dyskusja jest po części zbędna. Nasz genialny ustawodawca tak zaprojektował naklejki dla stref czystego transportu, że jest tam rodzaj paliwa i rok produkcji. A restrykcje odnoszące się do wjazdu (np. w Krakowie) wskazują wprost na normy EURO, co nie specjalnie ze sobą koresponduje. np. Norma Euro 5 obowiązywała od roku 2011, ale np 159 2.0JTDM, czy Opel Insignia 2.0CDTI spełniały tą normę już w autach wyprodukowanych bodajże w 2009r.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    A to zależy już od emisji... Może te 159 1.9 JTDm bez DPF miały obniżoną moc lub były dostępne na rynku, gdzie normy były mniej restrykcyjne.
    Raczej tak.
    Na przykładzie PSA. Mam berlingo B9 ( nowa buda) kupione w PL, HDI 1,6 -109 KM z 2008. i ma FAP ( odpowiednik DPF tylko ciut inaczej działa ) i spełnia normę Euro 4. Natomiast wersje 90 KM nie miały FAP-a i też spełniały normy Euro 4.
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,568

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    No to inaczej po co w samochodzie z Euro 4 montowali DPF?

    - - - Updated - - -



    Powiem ci że słaba ta twoja teoria bo po co do aut z Euro 4 montować DPF.

    - - - Updated - - -

    Poszukałem znalazłem nie miałem racji oficjalna wykładnia Alfy Romeo brzmi następująco "Trzy wymienione silniki Multijet Alfy 159 spełniają wymagania normy Euro 4 i posiadają filtr cząstek stałych (DPF), który redukuje ilość cząstek węgla spełniając wymogi ograniczeń przewidzianych dla przyszłej normy Euro 5."Tak więc zapis w moim dowodzie jest z d..y.
    Powiem Ci, że jedyne teorie to Ty tutaj wysnuwasz Ja Ci podałem to, co podaje i podawał producent, no chyba, że on też ma słabe teorie

    Po drugie wiele silników z E4 ma już DPF, bo najzwyczajniej w świecie był to najprostszy sposób, żeby spełniać nowszą normę bez konieczności znacznego modyfikowania silnika.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał macinek102 Zobacz post
    Raczej tak.
    Na przykładzie PSA. Mam berlingo B9 ( nowa buda) kupione w PL, HDI 1,6 -109 KM z 2008. i ma FAP ( odpowiednik DPF tylko ciut inaczej działa ) i spełnia normę Euro 4. Natomiast wersje 90 KM nie miały FAP-a i też spełniały normy Euro 4.
    Bo generalnie, żeby spełnić normę E4, wcale nie jest wymagany DPF

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Powiem Ci, że jedyne teorie to Ty tutaj wysnuwasz Ja Ci podałem to, co podaje i podawał producent, no chyba, że on też ma słabe teorie

    Po drugie wiele silników z E4 ma już DPF, bo najzwyczajniej w świecie był to najprostszy sposób, żeby spełniać nowszą normę bez konieczności znacznego modyfikowania silnika.

    - - - Updated - - -



    Bo generalnie, żeby spełnić normę E4, wcale nie jest wymagany DPF
    Producent mówi tak "Trzy wymienione silniki Multijet Alfy 159 spełniają wymagania normy Euro 4 i posiadają filtr cząstek stałych (DPF), który redukuje ilość cząstek węgla spełniając wymogi ograniczeń przewidzianych dla przyszłej normy Euro 5"

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 2006 150km
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał klusekb Zobacz post
    Nie kupuj 159 na pierwszy samochód, kup coś młodszego.
    Moim zdaniem to dobry wybór, posiadam 159-tke na pierwsze autko, i musze przyznać że chyba lepiej nie mogło być, oczywiście jeżeli ma się trochę oleju w głowie

Podobne wątki

  1. Normy olejowe dla transaxli
    Utworzone przez Mikelos w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-06-2014, 16:52
  2. 255% normy 1.9JTD 8V EDC15C6
    Utworzone przez cinek_ w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 11:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory