Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Zatarty tłok w 1-szym cylindrze - kupić silnik czy naprawiać?

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek2306-156 Zobacz post
    Jeśli chodzi o remont to kontaktowalem się z kilkoma osobami obeznanymi w temacie i twierdzą ze najpewniejszym rozwiazaniem jest wstawienie tulei na cylinder i tylko jeden gdyz nie ma sensu szlifowac calego bloku jak pozostale 4 cylindy wygladaja praktycznie jak nowe!
    bardzo dobrze tak sie robi i to działa, mało tego często wkładane są chodzone tłoki jesli trzymają wymiary.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    W moim przypadku decyzja zapadla. Robie szlif 1-ego cylindra wsatwiam tuleje, nowy tłok, nastepnie na calej reszcie nowe pierscienie, uszczelki i cala resztę, która nada się do wymiany Koszt bagatelny bo ok. 4000tys zł ale coż za zdrowie trzeba płacic Dodam tylko, że wszystko na nowych oryginalnych cześciach składam wszystko z salonu dlatego cena niezbyt przyjazna mej kieszeni, ale.... Rezygnuje z oleju Castrol GTX Magnatec 10w40 i zalewam oryginalna Selenie oraz wymiana wszystkich swiec na nowe pomimo tego iz jedna tylko niepewna. Idzie zima wiec wszystko musi byc "tip-top"
    Juz nie moge sie doczekac odbioru mej lubej;D Acha i po remoncie silnik mechanicznie ma byc jak nowy wiec konieczne bedzie docieranie czyt. spokojna jazda. Pozdrawiam

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ZoLtaR_
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 156Ti Sportwagon 2.4 JTD 20V
    Postów
    46

    Domyślnie

    Za 4 tys to można słupek 2.4 Mjeta 20v kupić. Ja bym wymienił sam dół jak głowice masz okej. Jak kupisz dół i bedziesz mial go "na stole" to zaden problem zeby sprawdzic w jakim jest stanie.
    Alfa Romeo 156Ti SW 2.4 JTDm 20V


  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Po takim remoncie nie myśl lać do silnika 10w40, minimum 5w40, a ja nawet zalał bym 0w40. Moja mimo 230tyś km śmiga na 5w50 i nie mamy co narzekać
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  5. #15
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    ciekawe jak po wymianie jednego tłoka wyglądało by wyważenie silnika, które jest bardzo ważne aby silnik równo pracował.. pewnie kiepsko
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał fr33 Zobacz post
    ciekawe jak po wymianie jednego tłoka wyglądało by wyważenie silnika, które jest bardzo ważne aby silnik równo pracował.. pewnie kiepsko
    Jaki widzisz z tym problem?? Stary tłok na wagę elektroniczną, później nowy zbierasz na "listkach" poniżej osadzenia sworznia w tłoku do wagi starego tłoka i po problemie, tak samo robi się z korbowodami, szlifuje się nadlew na stopce korbowodu.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZoLtaR_ Zobacz post
    Za 4 tys to można słupek 2.4 Mjeta 20v kupić. Ja bym wymienił sam dół jak głowice masz okej. Jak kupisz dół i bedziesz mial go "na stole" to zaden problem zeby sprawdzic w jakim jest stanie.
    Decydując się na takie rozwiązanie przede wszystkim chodziło mi o rozwiązanie pewne, a kupno silnika już takim nie jest tym bardziej uzywanego, wiadomo jak to jest z handlarzami u nas. Co mi z tego ze na stole go ocenie jaki jest dół? Jak pewny nigdy nie bedzie! O wyważenie się nie martwie silnik przy 160tys przebiegu napewno nie bedzie miał tłoki w dobrym stanie tzn. reszta będzie w dobrym stanie. Nie ma co szlifowac zeby wagę wyrównac, ponieważ na każdym tłoku jest symbol A lub C, który oznacza jego wagę u mnie jest A taki mam zamówiony i napewno będzie wszystko tak jak ma byc. Gośc, który robi mi auto jest serwisantem w Alfie w Rzeszowie i zna się na rzeczy

  8. #18
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Jaki widzisz z tym problem?? Stary tłok na wagę elektroniczną, później nowy zbierasz na "listkach" poniżej osadzenia sworznia w tłoku do wagi starego tłoka i po problemie, tak samo robi się z korbowodami, szlifuje się nadlew na stopce korbowodu.


    oby bylo tak jak piszesz.. u mnie aby dowazyc silnik zbieralismy max co sie dalo.. jesli nowy tlok "na start" bedzie mial wage zblizona do reszty to ok aczkolwiek roznie moze byc.. trzymam kciuki.
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    744

    Domyślnie

    Przemyśl sprawę jeszcze raz, zanim zaczniesz remont. Moja propozycja to zakup używanego silnika, ale z opcją gwarancji rozruchowej.Remonty tego typu były dobre w czasach PRl-u, kiedy technologie nie były tak zaawansowane jak obecnie i osobiście nie wierzę, że super mechanik bez odpowiednich urządzeń jest w stanie tak złożyć silnik, że będzie on pracował wiele tyśięcy km. Jeśli chcesz remontować, to zapytaj o gwarancję na remont (min. 1000km lub więcej), w innym przypadku szukaj innego, nie rozbieranego silnika.W kwocie 4000 zł znajdziesz na pewno używany silnik.Pozdrawiam.

    ---------- Post dodany o godzinie 21:29 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:16 ----------

    Jeszcze w wątku ,,serwisanta Alfy(Fiata) ,który zna się na rzeczy'' ,u mnie tak dokręcili śrubę spustową oleju z miski, że musiałem używać przecinaka, żeby ją odkręcić, luźne śruby na łączeniu rur turbiny, też pewnie same się odkręciły...,zerwany gwint w otworach mocowania osłony silnika i montaż blachowkrętów zamiast śrub, zapewne ...tak już było zanim samóchód trafił do nich.Dla nich liczy się sztuka i kwota na kasie, reszta to ,,pańska wina'' lub ,,tak już było''. To było za pierwszym razem, mojej całej, pierwszej przygody z Alfą, teraz wszystko wymieniam sam.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Carramba nic podobnego gosc mi robi prywatnie i po godzinach poza tym polecili mi go inni alfaholicy wiec jest ok Poza tym sprzet do remontu jest odpowiedni wszystko jak powinno byc niunia juz sie robi ale dopiero za 2 tygodnie bedzie Szlak mnie trafi wszystko bedzie trwac prawie miesiac:/
    Używanego silnika nie chce bo nie wiadomo co sie trafi! Niech bedzie gwarancja rozruchowa kupie zaloze okaze sie cos nie tak i plac znowu za robote za wyjmowanie jezdzij szukaj innego!
    To rozwiazanie jest najdrozsze i najpewniejsze, z tego 2 powodu zdecydowałem się właśnie na nie Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Silnik zatarty?
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-07-2015, 21:31
  2. [2.4] silnik ani drgnie. Zatarty?
    Utworzone przez apocaer w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 03:36
  3. [GTV] Cieknąca chłodnica oleju GTV 3.0 V6 24V - kupić czy naprawiać?
    Utworzone przez Bart87 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 05:06
  4. Zatarty silnik
    Utworzone przez zbaku7 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 17:02
  5. JTS - zatarty silnik.
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory