Strona 242 z 262 PierwszyPierwszy ... 142192232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,411 do 2,420 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2411
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Niestety osiągi znacząco odbiegają od najszybszych wozów w klasie a skrzynia jeszcze pogarsza sprawę. Fakt, że Tonale i tak jest szybsze od większości japońcow czy koreanców nie jest powodem do dumy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #2412
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Największym problemem Alfy Tonale jest bazowa paleta silnikowa i nie chodzi mi wcale o dostępne moce silników tylko o dynamiczne wrażenia z jazdy. Opowiem ciekawą historię - moja siostra była zmuszona szukać na szybko samochodu do 200 tyś. zł , do tej pory jeździła Lexusem NX hybrydowym prawie 200KM. Pojechała do salonu BMW, tam dali jej się przejechać X1 w full opcji elektrycznej. Samochód zrobił na niej super wrażenie ale w prawie 200tys. mieściła się tylko w doposażona wersja bazowego silnika 1.5l 136KM. Zapytała mnie o zdanie i oczywiście zaproponowałem, że chętnie pojadę z nią do Alfy, żeby zobaczyła Tonale. Niestety o Alfie nie chciała słyszeć, bo jak twierdziła w firmie zdominowanej przez mężczyzn nie dali by jej żyć, nabijając się ze stereotypów dotyczących tej marki.
    W tej sytuacji zasugerowałem, że skoro jeździ tak mocnym Lexusem to zanim kupi BMW musi zrobić jazdę też bazową wersją silnikową, żeby nie było rozczarowana. Jakie było moje zdziwienie kiedy po jeździe trzycylindrowym X1 stwierdziła, że jeździ dynamicznie i super się prowadzi a 2.5 litrowy Lexus to przy niej muł i bujający tapczan.
    Po tym przykładzie widać, że nawet niezbyt mocny samochód można tak zaprojektować żeby dawał przyjemność z jazdy. Alfa też to zawsze robiła ale w Tonale się nie udało. Być może przez francuzów którzy gnietli głównie o obniżenie emisji i włosi nie mogli poszaleć ale to tylko domysły. W każdym razie niezła wersji Pług-in to trochę mało, żeby model uznać za w pełni udany.
    Ciekawe - a w dzisiejszej powtórce "Zakupu Kontrolowanego" dziewczyna najpierw jeździła Volvo XC40 potem Cuprą potem BMW X1 z silnikiem 2.0 178 KM a na koniec Tonale z 160 KM. O BMW mówiła, że słabe wrażenia z przyspieszenia, natomiast z Tonale całkiem dobre. I tak ostatecznie wygrał Fermentor.... no ale wrażenia "sportowe" z Alfy lepsze niż z BMW i Volvo.

  3. #2413
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    [Po prostu na "wrazenia z jazdy" Pani której doradzał Żuczek wpłynęły lata olewania jakości w Alfie Romeo (co będą mówić znajomi z pracy)

    [MENTION=81254]zuczek[/MENTION] a gdzie się ściga AR Tonale z "większością japoncow i koreancow " i gdzie można zobaczyć wyniki pokazujące że jest szybsze i od czego ? I w zasadzie po co samochód drogowy ma byc szybszy od czegokolwiek skoro nie pojedzie na tory a tam się dowiaduje co jest szybsze i co dojeżdża do końca.

  4. #2414
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Może dla Ciebie osiągi samochodu nie są istotne ale uwierz mi, że przyjemniej się jeździ wozem co ma 9 a nie 11 sekund do setki. Moja siostra tez tłumaczyła, że osiągi nie są najważniejsza ale jak przejechała się BMW to mówiła, że do Lexa już jej się nie chce nawet wsiadać, taki jest bezpłciowy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #2415
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    do Lexa już jej się nie chce nawet wsiadać, taki jest bezpłciowy.
    Oby Alfa tak nie skończyła jak ten Lex - Tonale może być pierwszym krokiem...
    O starych Lexach nie dało się powiedzieć, że były bezpłciowe
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #2416
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,037

    Domyślnie

    Widzę, ze zastępy trzeźwo patrzących na Tonale rosną. To auto kompletnie do zapomnienia.
    Natomiast, i to jest ciekawe, powstała z Leona Cupra Formentor bije na głowę Tonale praktycznie zawsze. Ludzie wybierają Formentora, choć "geny" ma takie sobie. DLACZEGO ALFA NIE POTRAFI?

  7. #2417
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Tonale 1,5 jest szybsza od Formentora 1,5. Tylko szkoda, że na tym kończy się jej przewaga.
    Co do Lexusa. Moim zdaniem wszystkie auta z CVT bezpłciowo oddają moc. A jak je mocniej pogonić, to wyją.....
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 07-01-2024 o 08:43

  8. #2418
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Alfa Romeo Tonale 130KM
    Postów
    34

    Domyślnie

    Najwięcej do powiedzenia maja ci co nie posiadają Tonale.

  9. #2419
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Mówią pewnie dlaczego NIE-posiadaja to jasne że mało mądre byłoby wydawanie pieniążków na coś czego się nie chce?
    (Ja tam nic do tego auta nie mam niech sobie będzie ...jednym z gamy choćby w ułamku tak szerokiej jak Toyoty-Lexusa.

    @Źuczek czyli szybkie to 0-100 , i to w zakresach 9 sek, ok.

  10. #2420
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jenks Zobacz post
    Najwięcej do powiedzenia maja ci co nie posiadają Tonale.
    Tak się składa, ze w zeszłym roku był na tapecie zakup auta i Tonale odpadło. Także nie posiadam, ale miałem okazję się przejechać na jeździe testowej. Później jeszcze dla zaspokojenia własnej ciekawości przejechałem się PHEV. To nie jest złe auto. To nie jest po prostu auto dla mnie. Dlaczego? Bo przesiadając się z 225KM diesla oczekiwałem co najmniej takich samych osiągów, więc nie było dziwne, ze 150-konne Tonale wrażenia nie zrobiło. Pewnie gdybym był na etapie 5 lat wcześniej, kiedy to przesiadałem się z Astry 1,3cdti to byłbym pod wielkim wrażeniem. W ten oto sposób Alfy, które zaspokoiłby moje oczekiwania cenowo uplasowały się poza moim zasięgiem i musiałem szukać alternatywy. Znalazłem i jestem zadowolony.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory