Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Zalewa podłogę pod dywanikiem kiwerowcy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    156 JTD CF2 SW
    Postów
    55

    Domyślnie Zalewa podłogę pod dywanikiem kiwerowcy

    Witajcie, od tych ostatnich deszczy mam gnój pod dywanikiem kierowcy, między fotelem, a tą powierzchnia perforowaną plastikową na podłodze, dziwne jest to, że ogólnie nie znalazłem okolić dookoła mokrych, ani żadnej stróżki tylko to miejsce okrąg o średnicy 20cm, rozebrałem podszybie znalazłem tylko dwie dziurki drożne pod gąbkami w okolicach zawiasów, wyczyściłem i przepłukałem całe podszybie wodą


    m.in podczas rozbiórki natknąłem się na taki plastik, znajduje się od przy szybie po obu stronach czy ktoś wie co to jest, w dodatku ten plastik się otwiera (zdjęcia w załączniku)

    Ponadto chciałem zapytać się, ile jest tych kanałów odprowadzających wodę w podszybiu ??

    Klima to to nie jest, na pewno nie płyn chłodniczy, ma ktoś jakieś inne sugetie

    Pozdrowienia
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130604_162336.jpg
Wyświetleń:	472
Rozmiar:	125.1 KB
ID:	97884   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130604_162342.jpg
Wyświetleń:	465
Rozmiar:	128.6 KB
ID:	97885  

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    moim zdaniem, to wymontuj wszystko do gołej podłogi, weż węża i zacznij lać wszędzie gdzie się da, co chwilę spr. czy nalało się wody. Miałem taki problem z poprzednim samochodem i okazało się, że woda dstaje się z komory silnika, powieważ auto miało LPG i peszlem wiązki lała się woda.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    156 JTD CF2 SW
    Postów
    55

    Domyślnie

    Chętnie bym zdemontował całą podłogę, jednakże boję się sam za to zabrać, czy dysponuje ktoś opisem jak to zrobić ????

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Myfavor
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    15

    Domyślnie

    Nic trudnego troche kręcenia jest, pierwsza uwaga to śruby wkręty itp pogrupuj poopisuj cokolwiek bo potem nie bedziesz wiedział co jest do czego przy tym straciłem najwiecej czasu podczas składania wszystkiego
    Więc tak:
    Odłącz akumulator ( żeby potem nie kasować ewentualnych błędów ) odpinasz przewody z foteli odkręcasz fotele, odkręcasz mocowanie pasa ( tam jest taka zaślepka, pod nią jest łatwy dostęp do śruby, ja rozkręciłem pół fotela zanim dostrzegłem ta zaślepke ) fotele idą out, odkręcasz tylną kanape ( tylko siedzisko ) następnie plastikowe nakładki przy drzwiach ( Niestety nie udało mi sie ich nie połamać wiec nie mam sposobu na nie w każdym bądź razie delikatnie ) Boczki na słupkach ( o ile pamietam ciągnie sie do góry ) Odkręcasz kratki nawiewu pod przednimi siedzeniami.Powinno to wyglądać mniej wiecej tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0142.jpg
Wyświetleń:	710
Rozmiar:	86.8 KB
ID:	97922

    Teraz zostaje tunel środkowy pozbywasz się boczków tunelu te wykładzinowe możesz przy okazji zdjąć boczki od zewnętrznej strony. Wyciągasz radio odkręcasz śruby (tego plastikowego panelu pomiędzy zegarami ) ściągasz meszek od drążka skrzyni wykręcasz pozostałe śruby,musisz zdjąć pokrętła nawiewów
    są one na zastrzask wiec mocno pociągnij do siebie wtedy zejdą,wyciągasz panel, ściągasz meszek ręcznego jak i listwe sterowania lusterkami itd pociągając ją do góry odkręcasz wszystkie śruby z boku tunelu plus te które mocują go do deski rozdzielczej, pozbywasz się tunelu. Odczepiasz wszystkie możliwe zatrzaski zatyczki itp wykładziny. Teoretycznie można ściagać całą wykładzine tylko pojawia się problem ponieważ wykładzina jest połączona ze sobą przy drążku ręcznego jak i gdzieś tam pod deską rozdzielczą moim zdaniem zajeło by pół dnia rozmontowanie tego wszystkiego ja użyłem noża do tapet i najzwyklej w świecie rozciąłem ją w miejscach tych połączeń ( po złożeniu środka nie widać rozcięć ani nic nie odstaje ponieważ wszystko jest schowane ) i w tym momencie możesz wyciągnąć całą wykładzine. Zapomniałem jeszcze zanim ją ściągniejsz weź coś na uspokojenie i zapij setką czystej bo mnie zastał taki oto widok :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0143.jpg
Wyświetleń:	526
Rozmiar:	100.4 KB
ID:	97924Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0144.jpg
Wyświetleń:	769
Rozmiar:	100.2 KB
ID:	97925

    Jak będe miał czas to opisze w dziale " Nasze Belle " jak uratowałem niechcianą i skazaną na śmierć alfe

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Prawdopodobnie masz uszkodzoną tj. zardzewiałą uszczelkę/rynienkę między dachem a drzwiami kierowcy
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    156 JTD CF2 SW
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał czesany Zobacz post
    Prawdopodobnie masz uszkodzoną tj. zardzewiałą uszczelkę/rynienkę między dachem a drzwiami kierowcy
    Mówisz o tym pasku idącym przez cały dach ??

    Myfavor, dziękuję ci bardzo, opis na pewno się przyda, obym takiego widoku nie widział.

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez whatsup ; 05-06-2013 o 05:55

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...tml#post938138 post nr #1

    Tak to jest ta uszczelka co idzie od przedniego błotnika wzdłuż słupka przedniej szyby az to samego tyłu. Odchyl ją i zobacz czy nie ma tam rdzy. W tej uszczelce jest stalowy profil, który z czasem koroduje i niestety puszcza wodę. U mnie właśnie tutaj była przyczyna
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    156 JTD CF2 SW
    Postów
    55

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że winowajcą był wciśnięty do środka korek pod autem (gumowy owalny), założyłem go tak jak powinno być, mokro było idealnie nad tym korkiem, na razie wody nie przybywa, ale też od paru dni nie pada

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie

    a mi wydaje się ,że nie . Miałem dokładnie taką samą sytuacje (korek gumowy pod spodem) i zrobiłem to samo i mam dalej to samo . Ale oby przynajmniej u Ciebie problem z wodą pod dywanikiem się zakończył ...

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    156 JTD CF2 SW
    Postów
    55

    Domyślnie

    No właśnie nie, rozebrałem podłogę od strony kierowcy (jeden fotek + kanapa, wysuszyłem, pozbyłem się oryginalnego wygłuszenia, bo zgniło i nadal mokro, jutro odstawiam do mechanika, będą próbować, w międzyczasie miałem wymienianą szybę to może ona ??

    ma ktoś patent co wsadzić zamiast oryginalnego wygłuszenia między podłogą a dywanikiem, oryginalna mata ma jakieś 2-3 cm grubości, czym ją najlepiej zastąpić

    mnie w castoramie wpadł do ręki arkusz wełny 3cm z folią aluminiową ?? nada się ??

Podobne wątki

  1. Mokro pod dywanikiem za kierowcą
    Utworzone przez skopek w dziale 166
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 24-07-2014, 15:10
  2. Mokro ... Tylko pod dywanikiem kierowcy
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 18:33
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-09-2013, 18:00
  4. [146] 1.4 Boxer zalewa sie?
    Utworzone przez Tomekxk w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2010, 21:39
  5. 156 zalewa sie
    Utworzone przez Kolek1980 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 08:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory