Strona 52 z 98 PierwszyPierwszy ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 977

Temat: Przy włączonej klimatyzacji coś brzęczy, nasila się wraz z obrotami

  1. #511
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kamal
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    474

    Domyślnie

    Przy ilości czynnika 460g i 30ml oleju miałem efekt wiertarki, natomiast przy 550g i 25ml cisza o ile temperatura na zewnątrz nie przekracza 30stopni. Obecnie temperatura zewnętrzna wpływa na efekt wiertarki, gdy ustawie klimatyzację na ok.22stopnie a za szybą jest temperatura po 35stopni to włącza się wiertarka dwa razu głośniejsza niż gdy było czynnika 460g po naciśnięciu śnieżynki cisza. Mam jeszcze pytanie dlaczego miga się na wyświetlaczu temperatura gdy naciskam śnieżynkę? Czy większa ilość oleju jak 30ml może uciszyć efekt wiertarki? W końcu efekt ten powoduję sprężarka skoro po naciśnięciu śnieżynki cisza.

  2. #512
    Użytkownik Świeżak Avatar carolloooo
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Stelvio 2.0 280km
    Postów
    50

    Domyślnie

    Przy nieaktywnej sprężarce, system sprawdza czy temperatura zewnętrzna jest wyższa lub niższa/równa od usta- wionej:

    ❒ jeżeli temperatura zewnętrzna jest wyższa od temperatury ustawionej, układ nie jest w stanie uzyskać wy- maganej temperatury: w tym przy- padku na wyświetlaczu będą pulso- wać wartości odpowiadające usta- wionym temperaturom.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #513
    Użytkownik Świeżak Avatar Damianosl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    164

    Domyślnie

    dobrze, że jest ten wątek.

    Byłem nabić klime, znając wartości 460, 550 gazu.

    Zostawiłem auto, mechanior dzwoni, ze wszystko spoko i ze nabił gazu 650, ze wszystko hula odbieram, ale mowie, ze sprawdzę sobie, przejechałem się i oczywiście problem, sprężarka włącza się i wyłacza. Nie chłodzi. Zajechałem ponownie i mówie, że musimy zjechać do 550 albo do nawet 460. Zjechał do 550, lepiej -ale dalej słabo chłodzi itp. Już rozkminy, że coś z klima nie tak, ze zepsuta, że tam osuszacz też jakiś jakiś zapchany itp

    No i na moją prośbę i odpowiedzialność zjechał do tych 460. Dziwił się skąd wziąłem te wartości, ale spuścił gaz. I nagle wszystko hula. I przy 25 stopniach i przy 35 stopniach

    Jak ktoś ma problem, to nie wiem czy najlepiej po prostu uzupełniać zawsze gaz do 460 i tyle.

    a jak jest z tym osuszaczem? Czy do niego jest cieżki dostęp, żeby wymienic? koszt nieduży, a dla spokoju bym to zrobił.

  4. #514
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Wg eLearn osuszacz jest zintegrowany w wymienniku (nr 3 na pierwszym obrazku):

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.PNG
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	80.6 KB
ID:	177232   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie2.PNG
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	54.0 KB
ID:	177233  

  5. #515
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Airen
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była: Alfa Romeo 159SW marrone luci di bosco/Jest: Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    391

    Domyślnie

    Jednemu z użytkowników alfaowners, na problem dźwięku wiertarki, pomogło rozebranie sprzęgła sprężarki, wyczyszczenie i nasmarowanie go. Próbował ktoś?
    "For me the most important thing in a car is fun. It has to make you happy" Jeremy Clarkson

  6. #516
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michaaaal6
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Afla Romeo 159
    Postów
    62

    Domyślnie

    U mnie klima działa, parametry książkowe, wszystko niby w porządku, ale wiertarka jest. Mechanik nie wie ocb.

  7. #517
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał michaaaal6 Zobacz post
    U mnie klima działa, parametry książkowe, wszystko niby w porządku, ale wiertarka jest. Mechanik nie wie ocb.
    Miałeś uzupełniany czynnik i olej czy był zaaplikowany cały nowy?

    - - - Updated - - -

    Mechanik, który wymieniał mi czynnik w układzie reklamował swoją usługę mówiąc, że on wymiana wszystko nie zostawiając starego w środku. Możliwe, że za wiertarkę odpowiada za mała ilość oleju w stosunku do czynnika.
    Przed ostatnio jak wymieniałam czynnik a właściwie dobili mi czynnika w ASO to po roku była już wiertarka. Teraz po półtora roku jest cisza.

  8. #518
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Miałeś uzupełniany czynnik i olej czy był zaaplikowany cały nowy?

    - - - Updated - - -

    Mechanik, który wymieniał mi czynnik w układzie reklamował swoją usługę mówiąc, że on wymiana wszystko nie zostawiając starego w środku.
    IMHO nie jest możliwe ściągnięcie całego oleju z układu poprzez odsysanie czynnika.

  9. #519
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    IMHO nie jest możliwe ściągnięcie całego oleju z układu poprzez odsysanie czynnika.
    Cytuję tylko a jak naprawdę jest to nie wiem ale dobrze by było gdyby zweryfikował to ktoś kto zna ten mechanizm

  10. #520
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Odolejenie kompresora jest praktycznie niewykonalne... tzn da się ale trzebaby zrzucić go z auta i płukać płukać i płukać... który serwis tak robi?
    Zawsze trochę oleju zostanie... tak samo w silniku jest i jakoś to wszystko się kręci

    Ile się da to warto odoleić- pytanie tylko ile zostało oleju, żeby wiedzieć ile wlać nowego W kompresorach nie ma czegoś takiego jak kontrolka poziomu oleju itd.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. Brak mocy przy włączonej klimatyzacji 2.4 jtd cf3
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 08:36
  2. [159] Brak wspomagania przy włączonej klimatyzacji.
    Utworzone przez tuczi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 20:49
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 17:36
  4. Falowanie obrotów przy włączonej klimatyzacji
    Utworzone przez paweldante w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 20:07
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 18:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory