Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Czy to aby łożysko? czy inny problem?

  1. #1
    Miss Alfaholicy 2011 Alfa i Omega Avatar bija22
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Rymanów Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6
    Postów
    307

    Question Czy to aby łożysko? czy inny problem?

    Witam moi drodzy, mam taki problem z moją alfką...w sumie dość dziwny i nie wiem co z tym fantem zrobić.
    Sprawa zaczęła się późną jesienią, zmieniłam koła na zimowe i wtedy coś zaczęło szumieć. No ale ok...opony, ciężarki na felgach...wyjaśniło się (tak myślałam)
    Później zaczęło robić się coraz głośniej, więc faktycznie stwierdziłam, że to łożysko i na wiosnę wymienię
    No ale od kilku tygodni jest to tak niemiłosiernie głośny terkot, że w ogóle zaczęłam wątpić w to, że to może być łożysko, bo huk jest tak duży, że nie słychać pracy mojej V-ki podczas jazdy.
    Więc heja do garażu i sprawdzamy i niby z łożyskami ok, ale podejrzenie padło na coś innego... skrzynia biegów, a ona dlatego, bo słychać ją dosyć, poza tym jak spuściliśmy z niej olej to był nie za bardzo ciekawy (mało lepki) i było trochę opiłków na korku. Więc kupiłam olej, wymieniłam mając nadzieję, że nowy olej poprawi smarowność i dalej to samo...i jestem w kropce, bo przebieg alfy to zaledwie 67 tys, na skrzynię nigdy nie narzekałam. Mało tego, pojechałam do mechanika, który ją osłuchał i stwierdził że to nie skrzynia, bo przy każdym biegu inaczej by brzmiała, a ten terkot jest jednostajny, niezmienny...i facet miał wrażenie, że ten dźwięk niesie..tzn. coś go przenosi i wpada w dodatkowe wibracje, pytał o pompę wody, pompa jest ok, bo wymieniana rok temu, na skrzynię nie stawia na pewno. Poza tym na jesieni wymieniałam pasek wielorowkowy, czy przy zakładaniu mogło coś pójść nie tak???
    No i zostaje to cholerne łożysko- czy ono może tak huczeć, że jeździć się nie da przez huk?
    Może to się okaże lekko pomocne, co skłania mnie ku temu, ale przy jeździe w lewo dźwięk się zmniejsza lub ustępuje- czyli koło prawe przednie zostaje odciążone.
    Będę wdzięczna za każdą informację, bo jak się bawić w koszty to z głową...chociaż mnie i tak mają za idiotkę bo na auto wydaję więcej niż na siebie

    Pozdrawiam Sabija
    bija22 i Alfa156 V6 są powody do mruczenia
    ...i do płaczu

    http://imageshack.us/photo/my-images/37/nnnh.jpg/

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    To musi być łożysko. Aktualnie przerabiam ten temat. Na prostej huczało średnio, na prawym łuku znacznie bardziej, a na lewym cisza. Powyżej 40km/h silnika wcale nie słyszałem.

  3. #3
    Miss Alfaholicy 2011 Alfa i Omega Avatar bija22
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Rymanów Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6
    Postów
    307

    Domyślnie

    no u mnie huczy jak F16, czy to prosta czy zakret, no jedynie jak skrecam w lewo to uszy odpoczywaja...dlatego mnie to tak zmartwilo, bo czegos takiego to jeszcze nie widzialam
    bija22 i Alfa156 V6 są powody do mruczenia
    ...i do płaczu

    http://imageshack.us/photo/my-images/37/nnnh.jpg/

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Tomek G.
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 2.5 V6 blue cosmo
    Postów
    142

    Domyślnie

    Łożysko, miałem to samo. Puściłem się z tym z Bydgoszczy do Poznania to myślałem że nie wyrobię. Z tyłu nie wymieniasz samych łożysk tylko całe piasty, ja kupowałem SKFy od Italtechnik na allegro. Wymiana jak masz ściągacz bardzo łatwa.
    Timeline: Nissan Sunny Y10 2.0d->Alfa Romeo 156 2.5 V6->Ford Focus mk2fl 1.8 TDCI->Lexus IS200 + Fiat 126p elx

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia łożyska, ale obstawiałbym któreś tylne- dużo prostsze w wymianie niż przednie. Jak wyżej- tył SKF, a przód SNR. nie baw się w inne marki, bo długo nie wytrzymają.

  6. #6
    Miss Alfaholicy 2011 Alfa i Omega Avatar bija22
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Rymanów Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6
    Postów
    307

    Domyślnie

    no wydaje mi sie ze to przod bo tak mniej wiecej niesie ten huk, moge sie mylic oczywiscie patrzylam juz na łożyska...i wole dac wiecej za dobra marke niz za jakies badziewie nie stosuje półśrodków
    bija22 i Alfa156 V6 są powody do mruczenia
    ...i do płaczu

    http://imageshack.us/photo/my-images/37/nnnh.jpg/

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar korzen
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bangor/North Wales
    Auto
    byla Alfa romeo 147 1,9jtd, bedzie ...?
    Postów
    424

    Domyślnie

    Z przodu też chyba całą piastę się wymienia. Ja również kupowałem u italtechnik- SNR, trochę tańsze od SKF a jakościowo to samo.
    Patrz w lusterka, sprawdź dwa razy - Golfy są wszędzie!!

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Z przodu piasta jest osobnym elementem. U siebie chyba zdecyduję się żeby wymienić tylko łożysko. Jeżeli piasta nie jest krzywa czy pęknięta to nie ma raczej sensu jej zmieniać na nową- to bardzo solidny kawał metalu.
    Tak czy inaczej potrzebny będzie mechanik, który na prasę hydrauliczną (chociaż opracowuję garażową metodę na wepchanie piasty w łożysko)- jeżeli to faktycznie przednie łożysko.

  9. #9
    Miss Alfaholicy 2011 Alfa i Omega Avatar bija22
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Rymanów Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6
    Postów
    307

    Domyślnie

    no zobaczymy co u mnie bedzie sie dzialo, na weekendzie postaram sie zebrac "ekipe" i nadzorowac demontaz bo sama sobie nie poradze
    bija22 i Alfa156 V6 są powody do mruczenia
    ...i do płaczu

    http://imageshack.us/photo/my-images/37/nnnh.jpg/

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Szum czy terkotanie?????????
    Jeżeli to terkotanie to występuje tylko przy przyśpieszaniu?????????????
    Podczas skrętu w lewo nic nie słychać, natomiast podczas skrętu w prawo na błocie terkocze jak diabli?????????????
    Występuje to tylko jak masz załączony napęd, na luzie nie???????????
    Jeżeli tak jak tu pisze to masz uwaloną jakąś osłonę i to rezonans, miałem tak z tym że zostało to usunięte przez przypadek przy renowacji podłogi, teraz gówno znowu się odkręciło i trzeba znaleźć

Podobne wątki

  1. [159] Zapowietrzony zbiornik paliwa czy inny problem
    Utworzone przez adek28zadek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-10-2017, 09:36
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 22:15
  3. [Giulietta] Inny problem z klimą - drży auto
    Utworzone przez Mekis w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 23:34
  4. Troche inny problem z pompą sprzegla
    Utworzone przez patryk w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 08:07
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 17:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory