Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Temat: Alfa Romeo Brera

  1. #21
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Co jest niekulturalnego w mojej wypowiedzi bo nie rozumiem? Prosisz o rade to dostałaś i powtórzę, w przypadku Brery najlepiej spisuje się ten silnik poniżej 2 litrów, a pisanie, że "się nie chce bo nie" jest bez sensu bo albo pytasz o radę albo już z góry założyłaś co kupisz. Jak robisz dużo kilometrów w trasie bierz 2.4, a jak krótkie trasy i miasto to 1,75TBi bo jest po prostu szybszy i zwinniejszy, da więcej przyjemności z jazdy niż ciężki diesel (auto z 2.4 waży ponad 1,5 tony). Przy budżecie 40-45Kzł da rade już kupić 1.75TBi, a jak nie chcesz małego auta odpuść Brere bo to auto jest 2 osobowe. Co prawda piszą 2+2 ale to są dwie osoby + dwie torby z zakupami

    Żeby nie być gołosłownym

    1,75TBi 0-100km/h 7,7s vmax 235km/h
    2.4JTDm 0-100km/h 7,9s vmax 231km/h

    i najważniejsze benzyna waży jakieś 150kg mniej niż klekot. Auto będzie się przez to lepiej prowadzić bo jest lżejsze i ma lepszy rozkład masy.

    Pozdrawiam...
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 11-10-2016 o 07:18

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pani_Skorpion Zobacz post
    Witam,

    podobnie jak zalozyciel tego watku, zachorowalam na Brere, ogladam ja juz kilka miesiecy, ale niestety jako kobieta nie mam tak duzej wiedzy jak wy panowie, co jak po co i dlaczego...

    Interesuje mnie Alfa Brera 2,4 Diesel.

    Obecnie jezdze juz staruszkiem Vel Satisem 3.0, wiem wiem piekny nie jest, ale rowniez jak Alfy ma dusze Co chwile do mnie gada z jakims bledem
    Czy dla singielki ten samochod by sie nadawał? Ogolnie spalanie mnie nie interesuje, ale wiem jedno, nie przejde na pojemnosc nizsza niz 2.0 L. Nie moge... Nie umiem i nie chce.

    Chcialabym generalnie dowiedziec sie od Panow jakie sa podstawowe dane na temat tego samochodu. Jakie oznakowanie silnika, skrzyni biegow, zawieszenie itd.

    Bylabym dozgonnie wdzieczna

    Pozdrawiam
    Pani_Skorpion
    Jeśli szukasz auta rzadkiego i wyjątkowego (pomimo podobieństw do 159) to Brerka jest bardzo dobrym wyborem.
    Podejrzewam, że autka nie będziesz używała na Track Day'ach czy świrowania pomiędzy światłami w mieście. Brera do tego się nie nadaje. Zresztą nawet nie wypada robić nią takich rzeczy

    Co do silnika 2,4 jtdm ma sporo mocy i momentu. Spalanie jeśli nie trzaskasz długich tras będzie się kręcić w okolicach 10L. Wady: ciężki, ubezpieczenie droższe, ale najgorsze jest to, że raczej nie kupisz brerki zadbanym silnikiem i małym udokumentowanym przebiegiem. A to już szybka droga do poważnej awarii (nie mam tu na myśli typowych dla diesla dwumasy czy turbo) tylko głowicę. Ten silnik jest wrażliwy na przegrzanie w wyniku którego głowica lubi pękać. Było tu kilka takich przypadków, mój kolega też się ostatnio wpakował na taką minę. Przy przebiegach w okolicach 200 tys. i więcej nigdy nie będziesz mieć pewności jak auto było jeżdżone. Niestety nowych głowic już nie ma, a jak jakiś cudem Ci się trafi to koszt zaczyna się od 5000zł, ale łatwiej wydać te 5 koła niż znaleźć nową głowicę.

    Ja bym Ci polecił silniki 2.0jtm i 1.75tbi. Diesel oszczędniejszy i słabszy ale podatny na chipa. Benzyna mocniejsza ale trochę pali (11-12L), bardzo fajnie się zbiera, krótko mówiąc to najlepsza benzyna w 159/Brera. Tylko z tego co pamiętam te silniki były montowane w poliftach (fajniejsze fotele) i tu 10k euro może a raczej na zadbany egzemplarz nie starczy.

    A że mają mniej niż 2.0l, cóż, w dzisiejszych czasach trzeba się cieszyć, że mają więcej niż 1.6L
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  3. #23
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pani_Skorpion Zobacz post
    podobnie jak zalozyciel tego watku, zachorowalam na Brere, ogladam ja juz kilka miesiecy, ale niestety jako kobieta nie mam tak duzej wiedzy jak wy panowie, co jak po co i dlaczego...
    Możesz również zwrócić uwagę na inny ładny model Alfa Romeo, mianowicie GT.
    W budżecie, którym dysponujesz, możesz już znaleźć dobry egzemplarz z kultowym silnikiem (Busso) 3.2.
    Mamy w domu GT z silnikiem 1.9 150KM z chipem na 180KM. Jeździ nim moja żona i jest zachwycona.

    Na marginiesie, czy kobieta nie może mieć "tak dużej wiedzy", jak facet, bo jest kobietą?

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    a czy są brery 3.2 jts? chyba są.

  5. #25
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Są ale ten silnik jedyne co ma wspólnego z Busso to pojemność i ilość cylindrów. Średnio udana próba połączenia bloku silnika z holdena z lipną głowica makaroniarzy...

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesoły_Kr
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Lancia Delta III
    Postów
    483

    Domyślnie

    [MENTION=71667]Pani_Skorpion[/MENTION]

    Obejrzyj sobie to : https://www.youtube.com/watch?v=Il-ujILxYrM

    Ciekawe spostrzeżenia na temat silnika 1.75 Tbi w Brerce .
    Co prawda piękny samochód ale...

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Mazda3
    Postów
    11

    Domyślnie

    Jeździłem znajomego Brerą z 2.4 dieslem i dobrze auto się zbierało, jednak osobiście bym szukał 1.75TBi i ewentualny tuning na 230KM jak komuś mało

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Siwy_
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    145 1.9 JTD
    Postów
    36

    Domyślnie

    Nowy rok tuż tuż więc mój plan zmiany wozu zbliża się wielkimi krokami co prawda głównie po głowie chodzi mi GT ale Brera to jest kosmos <3 tym bardziej często mijam taką w Tarnowskich Górach (pozdro) i nie mogę oderwać od niej wzroku. Zacząłem węszyć i się dowiadywać więcej o niej ale nie ma to jak opinia forumowiczów i użytkowników Brery!

    1. Jeśli chodzi o silniki - 2.4 klekot? dziennie robię jakieś 60km łącznie jeśli chodzi o dojazd do pracy (trochę miasta, reszta trasy) + jakieś powózki byle gdzie więc trochę na rok wychodzi, chciałbym coś w gazie ale tutaj za bardzo nie ma opcji więc ewentualnie przystałbym na ropę, jeśli chodzi o silnik to jest to równie dobra i wytrzymała jednostka co 1.9 JTD?
    2. Temat awaryjności - wiadomo opinia Januszy, lawety i te sprawy....ale szczerze? jest to samochód który dobrze się sprawuje czy tylko brzydko mówiąc koń trojański który pod przepiękną karoserią będzie wysysał wszystkie pieniądze z portfela?
    3. budżet 30 ew. 35k - da się coś znaleźć w Polsce czy pozostaje ciągnąć Brerę z Niemcowni od dziadka który pod kocem trzymał? o ile w ogóle z takim budżetem mogę startować po Brerę
    4. Czytałem że wiele osób tutaj w tym temacie zachwala silnik 1,7 w benzynie - przyznam się szczerze że z taką mocą pod maską pewnie korci żeby poszaleć więc spalanie podejrzewam większe jak w 2.4 no i powszechna opinia o awaryjnych benzynowych silnikach w Alfie aczkolwiek nie mam w zwyczaju piłować sprzęgła na światłach i dawać rurę z jakimiś "stjuningowanymi" wieśniakami w BMW na każdym skrzyżowaniu, raczej jeżdżę spokojnie, tam gdzie długa prosta to czasem sobie depnę jak jest możliwość i tyle
    5. Koszty utrzymania - tutaj jak mogę to prosiłbym aby szczerze powiedzieć jak to wygląda jeśli chodzi o dostępność i ceny części + jak często trzeba odwiedzać mechaników

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siwy_ Zobacz post
    3. budżet 30 ew. 35k - da się coś znaleźć w Polsce czy pozostaje ciągnąć Brerę z Niemcowni od dziadka który pod kocem trzymał? o ile w ogóle z takim budżetem mogę startować po Brerę
    Do 35 tys da się już coś ciekawego kupić z początku produkcji, najczęściej z silnikiem 2,2 JTS.


    Cytat Napisał Siwy_ Zobacz post
    4. Czytałem że wiele osób tutaj w tym temacie zachwala silnik 1,7 w benzynie - przyznam się szczerze że z taką mocą pod maską pewnie korci żeby poszaleć więc spalanie podejrzewam większe jak w 2.4 no i powszechna opinia o awaryjnych benzynowych silnikach w Alfie aczkolwiek nie mam w zwyczaju piłować sprzęgła na światłach i dawać rurę z jakimiś "stjuningowanymi" wieśniakami w BMW na każdym skrzyżowaniu, raczej jeżdżę spokojnie, tam gdzie długa prosta to czasem sobie depnę jak jest możliwość i tyle
    Silnik 1,75 TBi jest uważany za najlepszy w Brerze/159, w przeciwieństwie do wcześniejszych silników benzynowych ma dobre opinie. No może poza policją, bo tam wieszają na nim psy, haha.
    Miałem Brerę z tym silnikiem, i spalanie wyglądało tak http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/425154.html
    ale u mnie to było 90% jazdy w trasie.

    Miałem Brerę, mam GT, i teraz szukam kolejnego auta. I teoretycznie biorę pod uwagę i Brerę i GT. Budżet podobny do Twojego, więc zadbana Brera musiałaby być z silnikiem 2,2 JTS. Ogólnie Brera jest autem lepszym, pod wieloma względami, ale kupię raczej kolejne GT. Oba auta potrafią dać mnóstwo radości, ale przy budżecie ok. 25 tys można już kupić naprawdę fajną GT, i takiej szukam.

  10. #30
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siwy_ Zobacz post
    1. Jeśli chodzi o silniki - 2.4 klekot? dziennie robię jakieś 60km łącznie jeśli chodzi o dojazd do pracy (trochę miasta, reszta trasy) + jakieś powózki byle gdzie więc trochę na rok wychodzi, chciałbym coś w gazie ale tutaj za bardzo nie ma opcji więc ewentualnie przystałbym na ropę, jeśli chodzi o silnik to jest to równie dobra i wytrzymała jednostka co 1.9 JTD?
    Stare 1.9 JTD były mega pancerne i bezobsługowe, najnowsze 2.4 JTDm wypada pod tym względem nieco gorzej. Niemniej to nadal udany silnik, który odpowiednio utrzymany będzie bezawaryjny, z drugiej strony jak pisałem wcześniej jak się coś poważnego posypie to czasem kwoty są chore w porównaniu do 1.9. Wiec to trzeba sobie po prostu wkalkulować w zakup używanego i nietypowego auta.

    2. Temat awaryjności - wiadomo opinia Januszy, lawety i te sprawy....ale szczerze? jest to samochód który dobrze się sprawuje czy tylko brzydko mówiąc koń trojański który pod przepiękną karoserią będzie wysysał wszystkie pieniądze z portfela?
    Technicznie to nic innego jak 159 wiec o jakieś mega awaryjności nie ma mowy. Zawias bardzo poprawiony względem poprzednich modeli. Wytrzymuje wieksze przebiegi ale kosztuje też adekwatnie więcej jak już w końcu trzeba będzie coś wymienić.

    3. budżet 30 ew. 35k - da się coś znaleźć w Polsce czy pozostaje ciągnąć Brerę z Niemcowni od dziadka który pod kocem trzymał? o ile w ogóle z takim budżetem mogę startować po Brerę
    Do 35 spokojnie da rade coś kupić tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość bo aut na polskim rynku jest mało. Sciągniecie Brery z niemiec w faktycznie stanie igła to minimum 10K E plus opłaty za pierwsze roczniki. Tam utrzymane Brery sa droższe bo jak kupowałem swoją to śledziłem temat. Za to już po niewielkim dzwonie idzie wyrwać za małą kasę. Z krajowymi jest różnie szczerze jeśli chodzi o 2.4 wolał bym kupić z przebiegiem 250 ty latanym po niemieckich autostradach niż 150 latane po PL w mieście. 2.4 tego nie lubią co może się później odbić czkawką.

    4. Czytałem że wiele osób tutaj w tym temacie zachwala silnik 1,7 w benzynie - przyznam się szczerze że z taką mocą pod maską pewnie korci żeby poszaleć więc spalanie podejrzewam większe jak w 2.4 no i powszechna opinia o awaryjnych benzynowych silnikach w Alfie aczkolwiek nie mam w zwyczaju piłować sprzęgła na światłach i dawać rurę z jakimiś "stjuningowanymi" wieśniakami w BMW na każdym skrzyżowaniu, raczej jeżdżę spokojnie, tam gdzie długa prosta to czasem sobie depnę jak jest możliwość i tyle
    1,75 ma jedna ważna zaletę. Przednia oś samochodu jest odciążona o jakieś 150kg w porównaniu do np. 2.4 JTDm co w Brzerze która wazy 1600kg jest bardzo istotne.

    5. Koszty utrzymania - tutaj jak mogę to prosiłbym aby szczerze powiedzieć jak to wygląda jeśli chodzi o dostępność i ceny części + jak często trzeba odwiedzać mechaników
    Nie częściej jak innymi autami

    Podsumowując jeśli śmigasz większość w trasie w dodatku jeździsz spokojnie i nie oczekujesz jakiś mega właściwości jezdnych to Brera z 2.4 będzie idealnym wyborem. W trasie przy spokojnej aczkolwiek dynamicznej jeździe spali ci maksymalnie do 7,5l/100km. Auto jest bardzo wygodne i komfortowo w dwie osoby można nią się przemieszczać nawet z pełnym bagażem bo bagażnik wbrew pozorom jest dość pojemny i zmieści bagaż dla dwóch osób.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 26-10-2016 o 11:42

Podobne wątki

  1. [Brera]Alfa Romeo Brera 2.2JTS warto kupić?
    Utworzone przez leon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 14:09
  2. Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez Szwajcar w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 07:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory