Strona 44 z 122 PierwszyPierwszy ... 34353637383940414243444546474849505152535494 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 1219

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #431
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,040

    Domyślnie

    ale dlaczego mnie cytujesz? ja tam nie śledzę, choc od klientów którzy przyjeżdżają na konwersje słyszę coraz wyższe ceny jakie dali za swoje. jeśli mogę pospekulować, to myślę że wzrost cen wynika z tego, że temat przeróbki jest ogarnięty i ludzie nie boją się że auta nie będą mogli skonwertować poprawnie/całościowo, wiedzą do kogo się udać (np w PL Marek w Białymstoku lub ja w Bielsku-Białej) czy sami próbują bo jakieś tam info jest przynajmniej częściowo po forum rozsiane. ilość aut z USA w ciągu ostatniego pół roku mega wzrosła - tu na forum nowe sztuki to może 10% ostatnio obserwuje, większość to import z USA.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #432
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    Obserwuje stale rynek USA bo mam zamiar kupić kolejne stelvio Sensowne auto teraz zawsze powyżej 15 tys USD.

  3. #433
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,040

    Domyślnie

    tyle to kosztowały sensowne stelvio bez wystrzału poduszek w styczniu/lutym 2020, wtedy się zastanawiałem i chwilę śledziłem temat. auta z wystrzelonymi poduchami trochę tańsze, ale dla siebie na nowych poduszkach/pasach/napinaczach to ~10tyś zł, jak deska skórzana czy giulia ze szkalnym dachem to kolejne koszty i problemy (bo dach z reguły do naprawy). z ciekawości [MENTION=86610]Herhor[/MENTION], ile kosztowała Cię naprawa deski?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #434
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    Komplet 4 poduchy 2 pasy 2 napinacze i deska 4 tyś. Gdyby to była europa to oryginalny komplet można mieć za 6 tys. Ja regenerowałem bo USA i założenie jest takie.
    Stelvio europa niema kolanówek wiec są w bonusie. Deska jest zrobiona bardzo ładnie bez szpachli.
    Co do poduszki kierowcy można kupić oryginalną USA za 25oo zł jak się klient uprze to podzielimy się kosztami i sobie wstawi oryginał

  5. #435
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ale dlaczego mnie cytujesz? ja tam nie śledzę, choc od klientów którzy przyjeżdżają na konwersje słyszę coraz wyższe ceny jakie dali za swoje. jeśli mogę pospekulować, to myślę że wzrost cen wynika z tego, że temat przeróbki jest ogarnięty i ludzie nie boją się że auta nie będą mogli skonwertować poprawnie/całościowo, wiedzą do kogo się udać (np w PL Marek w Białymstoku lub ja w Bielsku-Białej) czy sami próbują bo jakieś tam info jest przynajmniej częściowo po forum rozsiane. ilość aut z USA w ciągu ostatniego pół roku mega wzrosła - tu na forum nowe sztuki to może 10% ostatnio obserwuje, większość to import z USA.
    Przepraszam, nie miałem intencji Cię cytować i zrobiłem to przypadkowo przez użycie "zlego przycisku". No właśnie z różnych źródeł słyszę, że ceny wystrzeliły w kosmos na aukacjach. Powód wydaje się banalny, przez lock down jest dużo mniej stłuczek i mniejsza podaż, a popyt się raczej nie zmienił. I tak się właśnie zastanawiam ile trzeba szykować na udział w aukcji, żeby kupić coś senswonego (Giulia) i żeby nie dojść do punktu, gdzie w PL salon kupie taniej.

  6. #436
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Czy orientuje się ktoś może, czy ceny wróciły do normalności z przed pandemii na aukcjach w usa? Wiem, że to wszystko zależy od skali uszkodzeń i farta, ale ile realnie trzeba by szykować, żeby Giulie przytargać z za oceanu już na gotowa z naprawą akcyzą (rok 2017/18)? I wtedy za ile należało by ją wylicytować?
    Jeśli nie potrafisz zrobić prostej matematyki: cena auta w Stanach + koszty sprowadzenia + koszty części i robocizny w Polsce, to nie baw się w sprowadzanie. Uwierzysz w bajki demagogów, a potem będzie niemiłe rozczarowanie. Żeby Giulię opłacało się sprowadzić i naprawić tak jak Pan Bóg przykazał to musisz ją kupić w przedziale 9000-11000$.

    Cytat Napisał Herhor Zobacz post
    Komplet 4 poduchy 2 pasy 2 napinacze i deska 4 tyś. Gdyby to była europa to oryginalny komplet można mieć za 6 tys. Ja regenerowałem bo USA i założenie jest takie.
    Stelvio europa niema kolanówek wiec są w bonusie. Deska jest zrobiona bardzo ładnie bez szpachli.
    Co do poduszki kierowcy można kupić oryginalną USA za 25oo zł jak się klient uprze to podzielimy się kosztami i sobie wstawi oryginał
    A kurtyny w dobrą stronę zawinęli? A wzmocnień deski nie za mocno pospawali? Ciekawe jak ładunki, jeśli czasami nawet producent montuje wadliwe.
    Ostatnio edytowane przez woockush ; 12-12-2020 o 08:05

  7. #437
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    A kurtyny w dobrą stronę zawinęli?.
    Coś wspominałem o kurtynach ?
    A wzmocnień deski nie za mocno pospawali?
    Widziałeś jak ta deska jest zrobiona, znasz temat w jaki sposób to jest naprawiane?
    Ciekawe jak ładunki, jeśli czasami nawet producent montuje wadliwe.
    Widzę, ze wyśmienicie sam potrafisz odpowiedzieć na własne pytanie.

  8. #438
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,527

    Domyślnie

    MONTUJE CZESTO naprawiane poduchy deski i jakość poprawiła sie ale jeszcze to i tak nie to Sprzedawanie dalej tego to przestępstwo.

  9. #439
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    Jak wszyscy wiemy Polska to dziwny kraj, pełen sprzeczności i absurdów ,które jednym pozwalają robić "nielegalne" biznesy a innym legalnym zamykają drogę rozwoju.
    Sam teraz tego doświadczam na własnej skórze, bo auto które już dawno powinno być zarejestrowane nadal jeszcze jest bez tablic z powodu ignorancji urzędnika wydziału komunikacji nieznajomości przepisów w USA. W jednym wydziale auta nie zarejestruje a w innym i owszem.

  10. #440
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Co do przedziału cenowego 9-11 $ jest to dobry przedział taniej na pewno bym nie szukał bo uszkodzenia będą dużo większe, ale w styczniu lutym marcu dolar miał inna wartość

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory