Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 64

Temat: Wspomaganie - olej

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    713

    Domyślnie

    Wrzucasz jakieś dwa pliki, niewiadomego pochodzenia, napisane łamaną polszczyzną, a na pytanie o ich źródło podajesz, znaleziony w netcie adres w Holandii i to ma być źródło?

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    490

    Domyślnie

    Adres jest do Stellantis czyli spadkobiercy Fiat SpA, który w 2010 roku opracował takie rozwiązanie serwisowe, w związku z problemami ze wspomaganiem występującymi w Alfach 159. Jeśli nie rozumiesz tekstu łamaną polszczyzną mogę Ci podesłać wesję włoską;⁠)

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    713

    Domyślnie

    Rozumiem tekst, pomimo, że jest łamaną polszczyzną, która widocznie obowiązuje w Stellantis w Holandii, ale nadal nie widzę źródła pochodzenia tych dwóch stron.

    Przepraszam kolego, ale na dyskusje na tym poziomie abstrakcji, zwyczajnie szkoda mi czasu

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Odpowiedź jest powyżej w opisie od alfaworkshop.

    - - - Updated - - -

    Widzę, że jednak nic prócz inwektyw nie wnosisz. Pokaż zatem źródło swoich rewelacji potwierdzających głoszone przez Ciebie tezy, bo jak widzę, wiele dokumentacji technicznych do Ciebie nie trafia. Możesz zaklinać rzeczywistość, ale każdy posiadający odrobinę zdrowego rozsądku, przyjmie te informacje nawet, gdy nie będą zgodne z jego twierdzeniami. Wiem, że ciężko "uderzyć się w pierś", ale czasem warto. Jeżeli tekst do Ciebie nie trafia w j. włoskim, czy innym, to zawsze możesz skorzystać z ChatGPT. Świetnie tłumaczy.

    - - - Updated - - -

    Przecież już było o tym..."The valve in the power steering tank that slows the rate of the returning oil lifts out of place over time, this allows the oil to spray like a jet causing cavitation (air in the oil)"

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    713

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Odpowiedź jest powyżej w opisie od alfaworkshop.
    Pytałem o dokumentację sygnowaną przez producenta samochodu - zapomniałeś?

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Widzę, że jednak nic prócz inwektyw nie wnosisz.
    Po pierwsze, wskaż chociaż jedną moją inwektywę, a po wtóre, dla kogo niczego nie wnoszę, dla Ciebie, bo wytykam pisanie przez Ciebie kłamstw i bzdur, które nieudolnie próbujesz uwierzytelniać, podając adres Stellantis w Holandii i dokument, jakoby z tego miejsca, pisany łamaną polszczyzną?

    Cyt.:
    "Pokaż zatem źródło swoich rewelacji potwierdzających głoszone przez Ciebie tezy"

    Jeśli masz 159/Brerę/Spidera, to idź do niej, otwórz maskę i spójrz na naklejkę, która jest umieszczona na wygłuszeniu maski obok rygla, oprócz tego, możesz sobie zajrzeć do instrukcji obsługi.

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Wiem, że ciężko "uderzyć się w pierś"
    Wiesz, oj jak bardzo to wiesz i praktykujesz

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Przecież już było o tym...
    Pisz, komu odpowiadasz, bo jak mniemam, ten wpis jest do kolegi magila.

    P.S.
    Powtarzam, bo nie potrafi się do przedrzeć do Waszych umysłów - problem ze zbiorniczkiem, dotyczy wyłącznie zbiorniczków sprzed modyfikacji, które zostały zastąpione przez zmodyfikowane, właśnie dlatego, że wcześniejsze miały problemy z tym zaworkiem/sitkiem - dotrze to wreszcie do Was?
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 06-03-2023 o 11:43

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    P.S.
    Powtarzam, bo nie potrafi się do przedrzeć do Waszych umysłów - problem ze zbiorniczkiem, dotyczy wyłącznie zbiorniczków sprzed modyfikacji, które zostały zastąpione przez zmodyfikowane, właśnie dlatego, że wcześniejsze miały problemy z tym zaworkiem/sitkiem - dotrze to wreszcie do Was?[/QUOTE]

    Czy czytasz ze zrozumieniem? Nikt nigdzie nie napisał, że jest inaczej. Zostało napisane, że płyn ma duże znaczenie na działanie układu. Tylko, i aż tyle. Dostałeś "zrzut" procedur Alfy z systemu alfy, ale nadal upierasz się przy swoim, oczekując chyba "linku" do wewnętrznego systemu napraw Alfa Romeo Rozumiem, że wg. Ciebie naklejka na Alfie z 2007 r. będzie posiadała informację o konieczności zastosowania płynu, który został wprowadzony po dacie wyprodukowania samochodu? Z tej naklejki wyczytałeś konieczność zmiany zbiorniczka? Nie mam więcej pytań

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    713

    Domyślnie

    Odpowiedz na moje pytanie, w którym miejscu użyłem "inwektyw", bo jeśli tego nie wskażesz, to znaczy, że zwyczajnie mnie pomawiasz i dopiero wówczas, kiedy się to wyjaśni, zastanowię się, czy nie użyć ich w stosunku do Ciebie.

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Zostało napisane, że płyn ma duże znaczenie na działanie układu.
    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Napisałem, że olej ma wpływ na działanie układu kierowniczego.


    A, ja napisałem, że nie ma na niego wpływu??? - bo zdaję się, że obalasz jakieś wydumane przez siebie tezy, jak tę, że różne oleje, mają różne właściwości
    .
    Ile razy będziemy to jeszcze przerabiać???

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Dostałeś "zrzut" procedur Alfy z systemu alfy
    Czyli jest to tajna informacja Stellantisa w Holandii, czy również w innych krajach takie procedury obowiązują, bo ja wolałbym zadzwonić do polskiego ASO Stallantisa, niż do Holenderskiego, łatwiej byłoby mi się dogadać.


    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Z tej naklejki wyczytałeś konieczność zmiany zbiorniczka?
    Nie, na naklejce nie ma informacji dotyczących zastosowanego zbiorniczka, jest tam informacja dotycząca zastosowanych płynów eksploatacyjnych - szkoda, że tego nie wiesz.

    Powtarzam to jeszcze raz - w zbiorniczkach po modyfikacji, nie występują te problemy, a zatem, w jakim celu miałby być wymieniany płyn na inny - pisałeś coś o myśleniu, a więc pomyśl i mi odpowiedz - jaka "wartość dodana" miałaby wynikać z faktu wymiany tego płynu, poza tym, że trzeba wypłukać układ, a zatem zużyć go 3 razy więcej???

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Nie musisz stosować bezpośrednich. Wystarczy, że powtórzysz, że ktoś czegoś nie pojmuje bo "Powtarzam, bo nie potrafi się do przedrzeć do Waszych umysłów". ?inteligentnemu słowo wystarczy. Świetnie, że rozumiesz, że na naklejce jest informacja o zastosowanych płynach w momencie produkcji samochodu. Podobnie jest z "gazem' do klimatyzacji itp. To wszystko się zmieni, tak jak w tym przypadku. Napisałem Ci wiele razy po co się wymienia płyn, a Ty nadal o zbiorniczkach. Nie umiem już prościej. Lepsze parametry smarne, konserwujące, antyutleniające, i co najważniejsze, traci swoje właściwości po. ok 2 latach. Raz piszesz, że płyn ma wpływ na działanie układu, a kolejno, że nie ma sensu go wymieniać. Nie łapię.Zbiorniczek nie jest jedynym problemem tego układu. Pokaż zatem te "dane napraw" w których wyczytałeś, że rozwiązaniem wszystkich problemów jest zbiorniczek oraz, że należy go wymienić na nowszego typu.

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    713

    Domyślnie

    Fast Dzisiaj, 10:54 #44

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Widzę, że jednak nic prócz inwektyw nie wnosisz.
    yaniq Dzisiaj, 11:34 #45

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    P.S.
    Powtarzam, bo nie potrafi się do przedrzeć do Waszych umysłów...
    Antycypujesz moje wpisy i pomawiasz mnie za to, co napiszę za pół godziny, jeśli w ogóle to można nazwać "inwektywą" - czekam zatem nadal, a widząc z kim mam do czynienia precyzuję pytanie:

    Podaj inwektywę, której użyłem w stosunku do Ciebie, przed Twoją insynuacją dotyczącą tego, że jej wobec Ciebie użyłem - czekam!!!


    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Podobnie jest z "gazem' do klimatyzacji itp.
    Nie, z gazem do klimatyzacji, jest zupełnie inaczej, bowiem stosowanie czynnika, który był faktycznie nabijany w tamtych latach, zostało zakazane na całym cywilizowanym Świecie, wyłącznie ze względów ekologicznych - nie tylko jego używanie, ale nawet produkcja tak jak np. stosowanie lakierów chemorozcieńczalnych - rozumiesz różnicę??? - nawet gdybyś bardzo, ale to najbardziej na Świecie chciał, to nikt Ci nie nabije klimy starym czynnikiem, bo takowego nie ma, a olej o parametrach GI/E, kupisz w każdym serwisie i nikt Ci nie ma prawa zabronić używania go - nadążasz?

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Lepsze parametry smarne, konserwujące, antyutleniające, i co najważniejsze, traci swoje właściwości po. ok 2 latach.
    Pytam ponownie, jaką wartość dodaną ma użytkownik, poza bredniami, że olej GI/E, trzeba wymieniać co dwa lata - rozumiesz czym jest "wartość dodana", czy nie za bardzo?

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Pokaż zatem te "dane napraw" w których wyczytałeś, że rozwiązaniem wszystkich problemów jest zbiorniczek oraz, że należy go wymienić na nowszego typu.
    Wymóg wymiany zbiorniczka jest spowodowana wyłącznie jego awarią - to jest jedyny wyznacznik konieczności jego wymiany - są takie egzemplarze, które w ogóle tej wymiany nie wymagają i raczej nikt ich, zapobiegawczo nie wymienia, chociaż oczywiście, takich przypadków wykluczyć się nie da, ba nawet nie wie tego, że może on ulec awarii - rozumiesz, czy zakładasz, że każdy użytkownik 159/Brery/Spidera, rodzi się z taką wiedzą i tylko czeka sposobności wymiany zbiorniczka?

    W samym tych Twoich, pseudo dokumentach, znalezionych na śmietniku internetu, masz wyraźnie napisane, że czynności te są zalecane w przypadku awarii zbiorniczka - rozumiesz to, co wrzucasz, czy również nie?
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 06-03-2023 o 14:56

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Ale przecież na naklejce jest stary gaz. Został zakazany z jakiegoś powodu. Czy dostałeś nakaz wymiany gazu na legalny? Czy jesteś w posiadaniu dokumentacji technicznej, pochodzącej od Alfą Romeo, która nakazuje wymianę. Pokaż źródło. W ten sposób można "w kółko". W latach produkcji 2006 nie było Tutela GI/R. Odpowiem, i zakończę gdyż wydaje się łatwe, a jednak nie jest. Korzyści z wymiany płynu na nowy, są nastepujące. Lepsze smarowanie, lepsza konserwacja, mniejsza lepkość a co za tym idzie, dłuższa żywotność elementów układu kierowniczego. Mniejsze tarcie powoduje mniejsze zużycie, lepsze właściwości konserwujące, powodują dłuższą żywotność uszczelnień. Producenci przekładni kierowniczych, zakładają jej prawidłowe działanie na 100 tyś. km. Czy jest sens ją wymieniać, i czy producenci samochodów tego nakazują? Nie. Jeżeli uważasz, że w interesie producentów samochodów jest to, by jeździły bezawaryjnie jak najdłużej, to jesteś w błędzie. Jeżeli piszesz komuś, że nie rozumie prostych spraw, to jest to właśnie inwektywa.
    Ostatnio edytowane przez Fast ; 06-03-2023 o 15:52

Podobne wątki

  1. [Brera] Wspomaganie
    Utworzone przez Damian07 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2021, 17:37
  2. 156 wspomaganie
    Utworzone przez kasa6661 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 20:56
  3. [146] Olej do wspomagania i olej silnikowy
    Utworzone przez GladArk146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 15:26
  4. wspomaganie?
    Utworzone przez ufo1009 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-10-2010, 22:57
  5. [33] Wspomaganie w 33
    Utworzone przez hudy w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2008, 09:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory