Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Problem z dziwną utratą mocy i sprzęgłem (1,9 16V)

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kasztaniak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Kraków/Krosno
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM 16V
    Postów
    63

    Domyślnie Problem z dziwną utratą mocy i sprzęgłem (1,9 16V)

    Witam, co jakiś czas piszę tu o swoich problemach, bo niestety moja 159 miała ich już dość sporo. Ostatnią większą robotą była wymiana sprzęgła i miało to miejsce około 3 miesiące temu. Miesiąc temu wymieniałem olej. Po tej wymianie auto po jakimś czasie zaczęło się dziwnie zachowywać. Rano w drodze do pracy jest dość mułowate, a gdy po chwili jazdy zwalniam (np do świateł), to przy następnym starcie prawie w ogóle nie ma mocy, naprawdę ledwo się toczy. Obroty idą do 2tys i nic więcej. Po wyłączeniu i włączeniu silnika jest już wszystko w porządku, ale dzieje się to niestety każdego poranka.
    Kolejną dziwną sprawą jest pedał sprzęgła. Zdarza się, że nie chce odbijać, albo robi to bardzo niemrawo.
    Nie jest to pewnie wina jednej usterki, ale chciałbym poprosić o jakieś wskazówki, na co najlepiej zwrócić uwagę.
    Z góry dziękuję

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    793

    Domyślnie

    Co do mulowatego ruszania ja bym sprawdził egr, druga z usterek wygląda na padajacy wysprzeglik

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kasztaniak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Kraków/Krosno
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM 16V
    Postów
    63

    Domyślnie

    To czego nie dodalem, a moze byc wazne, to ze auto ma zaslepiony EGR, wyciety DPF i wymieniony kolektor. Wszystko w niej bylo robione na czas, a tak czy tak co chwile zdarzaja sie takie wlasnie problemy.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kasztaniak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Kraków/Krosno
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM 16V
    Postów
    63

    Domyślnie

    Nikomu nic do glowy nie przyszlo? Jest to tak niestandardowy problem?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Podłącz kompa i sprawdź, czy nie masz żadnych błędów. Jeśli nie, to zrób logi: korekty wtrysków, mierzone i oczekiwanie ciśnienie powietrza, oraz masa powietrza, ciśnienie paliwa. Wszystko zależne od obrotów.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kasztaniak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Kraków/Krosno
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM 16V
    Postów
    63

    Domyślnie

    Zrobie to w nadchodzacy weekend. Wtryski pol roku temu byly wymieniane na nowe, wszystkie.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kasztaniak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Kraków/Krosno
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM 16V
    Postów
    63

    Domyślnie

    Sprawdziłem błędy, nic nie pokazuje, odłączyłem przepływomierz, żeby sprawdzić czy pokazuje w ogóle jakieś błędy - pokazało. Zauważyłem, że gdy tracę tę moc, to czy jadę, czy stanę i przygazuję na luzie, auto kręci do 2tys obrotów, nie więcej. Ma ktoś jakiś pomysł? Sprawa dość ważna, bo na początku września jadę w długą trasę i warto byłoby to zrobić

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kasztaniak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Kraków/Krosno
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM 16V
    Postów
    63

    Domyślnie

    Naprawdę nikt jeszcze nie spotkał się z takim problemem? Muszę dodać, że zrobiłem też korekty wtrysków (wszystko ok), ciśnienie powietrza ok, ciśnienie paliwa jeszcze sprawdzę jak znowu mi się to przytrafi. Ma ktoś jakiekolwiek podejrzenia?

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    EGR jest wyłączony czy również zaślepiony pełną blachą?
    Masy powietrza sprawdzałeś? Również ciśnienie powietrza przy pełnym bucie?
    Minus jest taki, że tuner, który wyłączał EGR, mógł usunąć błędy z tablicy i nawet jeśli masz jakąś usterkę, może nie być ona wyswietlana. Jeśli masz możliwość, wgraj oryginalną mapę. Minus jest taki, że ta mapa powinna mieć wyłączony DPF przez kogoś kumatego, aby mieć pewność.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kasztaniak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Kraków/Krosno
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM 16V
    Postów
    63

    Domyślnie

    EGR jest wyłączony i zaślepiony, jest duże prawdopodobieństwo, że tuner usunął te błędy i po prostu ich nie wyświetla. W aucie zrobiona jest mapa, DPF i EGR, ale nie dam sobie głowy uciąć czy zrobione jest to w 100% prawidłowo. Sprawdzę przy następnej okazji te masy i ciśnienia. Chociaż ciśnienie przy pełnym bucie (wtedy, kiedy wkręca się do maks 2tys) pokazało mi 1250 z tego co pamiętam

Podobne wątki

  1. Problem ze sprzęgłem!
    Utworzone przez Glazjbch w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 20:10
  2. problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez beziorek w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31-03-2012, 18:14
  3. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 06:34
  4. Problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez xCinek w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 16:42
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-08-2008, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory