Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Świszczenie szyb powyżej 100 km/h

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar djrobertos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.0 JTDm 10'
    Postów
    302

    Domyślnie Świszczenie szyb powyżej 100 km/h

    Witam. W mojej belli zauważyłem pewien dyskomfort podczas jazdy. Im szybciej jade, tym mocniej słychać świszczenie powietrza gdzieś między szybą a uszczelką po stronie kierowcy. Po drugiej stronie wszystko jest ok. świszczenie słychać od około 90-100 km/h ale przy prędkościach 130 - 140 jest to już bardzo uciążliwe. Jest to mój pierwszy bezramkowy samochód i w zasadzie nie wiem czy to jest normalne zjawisko, czy ten "typ tak ma" czy po prostu poprzedni właściciel coś majstrowal przy drzwiach. Czy te uszczelki po jakimś czasie się wyrabiają? Samochód ma 5 lat. Jak sobie z tym poradzić?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 Selespeed
    Postów
    32

    Domyślnie

    w 159 mam ten sam problem jakieś 10-20cm od słupka wydaje mi sie ze gdzieś świszczy. Z tym, że wiem, że szyba przednia była wymieniana

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar djrobertos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.0 JTDm 10'
    Postów
    302

    Domyślnie

    Dziś myjąc samochód zauważyłem, że przez tą uszczelkę od strony kierowcy spadło kilka kropel po szybie od strony wnętrza samochodu. Czyli ewidentnie uszczelka jest nieszczelna lub drzwi są za wysoko / za nisko zamocowane. Co w takim wypadku najlepiej zrobić?

  4. #4
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    TTTM - w subaru miałem to samo. Tam była regulacja kąta docisku szyby, a to był samochód z '94 roku, więc tu też coś powinno być.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    to normalne w większości "bezramkowych" drzwi, pomoże regulacja drzwi (wg mnie już za późno) lub wymiana uszczelki, przyczyna i procedura opisana w elearn.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    W 159 też mi coś świszczy, mam wrażenie że jak trochę podważyłem uszczelkę (ale to "ramkowe" drzwi) w ten sposób że podniosła się na osadzeniu o jakiś mm to mniej świszczy.

    Można regulować siłę docisku drzwi na zamku, ale w moim przypadku niewiele to dało.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar djrobertos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.0 JTDm 10'
    Postów
    302

    Domyślnie

    Dziś przyjrzałem się sprawie bliżej. Znalazłem źródło tego świszczenia. Wątpię aby regulacja kąta szyby tutaj pomogła. Pomiędzy uszczelką a ramą drzwi mniej więcej od lusterka do połowy długości drzwi uszczelka nie przylega tak dokładnie jak po drugiej stronie. Wsadziłem tam kawałek czarnej taśmy zwiniętej w rulon podważając delikatnie uszczelkę i jest lepiej. Aczkolwiek świszczenie ciągle obecne. Wydaje mi się po prostu, że tutaj bez wymiany uszczelki na nową się nie obędzie. W związku z czym mam pytanie, czy ktoś może mi dać namiary gdzie mogę dostać taką uszczelkę drzwi od strony kierowcy nową? W ASO zaśpiewali mi za nią 460zł a nie mam ochoty wydawać prawie 5 stów na kawałeczek gumy... Brera 2010 po lifcie.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar djrobertos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.0 JTDm 10'
    Postów
    302

    Domyślnie

    Panowie, znacie jakiś serwis na śląsku gdzie mogę podjechać z moją bellą w sprawie regulacji szyb / wymiany uszczelek? Pojeździłem dziś po mechanikach w moim mieście i nikt nie chciał podjąć się tego tłumacząc się, że nie chce pogorszyć sytuacji...

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Color
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    64

    Domyślnie

    Można spróbować preparat firmy SONAX nr. produktu 340 200-490.Nakładamy kilka warstw. Płyn uelastycznia i spulchnia gumę. Ten produkt stosuję dobre kilkanaście lat w różnych autach. Przy drobnych nieszczelnościach działa bez zarzutu

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar djrobertos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.0 JTDm 10'
    Postów
    302

    Domyślnie

    Color, obawiam się, że to nie pomoże, robiłem podobnym preparatem, tylko, że innej firmy. Silicon w sztyfcie, nie pomogło. Podejrzewam, że poprzedni właściciel zdejmował drzwi i nie założył ich już tak jak powinny być, gdyż odgłos zamykania drzwi po drugiej stronie jest całkiem inny niż od strony kierowcy. Od strony pasażera wiać zaczyna gdzieś dopiero od 160km/h co ponoć jest normalnym zjawiskiem w bezramkowych drzwiach, natomiast od strony kierowcy wieje już od 100km/h. Przy 160 to tak jakbym jechał z otwartym oknem..
    Ostatnio edytowane przez djrobertos ; 26-11-2015 o 03:53

Podobne wątki

  1. Świszczenie spod maski. 1.9 JTDm 16V
    Utworzone przez siroccoxp w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 09:48
  2. Grupwe foliowane szyb w profesionalnej Firmie Przycemnianie szyb
    Utworzone przez alfik147 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 19:20
  3. Świszczenie w kabinie po wymianie filtrów.
    Utworzone przez Leonine w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 15:18
  4. Świszczenie przy małej prędkości
    Utworzone przez Roni_Sanok w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-05-2011, 12:11
  5. [156] Świszczenie- chyba w silniku
    Utworzone przez Izabela w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-08-2008, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory