Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Alfa Romeo 156 i XEnon od 156 3,2 Oryginalne lampy problem :(

  1. #1
    SzymeQUK
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 156 i XEnon od 156 3,2 Oryginalne lampy problem :(

    Witam wszystkich
    chcialbym sie zasiegnac rady bo zapewne dla jakiegos fachowca to bedzie zapewne bardzo proste ale jak dla mnie to pare dlugich godzin w garazu i ciagle nie tak jak by mi sie to usmiechalo .


    Zakupilem lampy od wersji 3,2 xenon czyli lampa wraz z soczewka i wbudowanym balastem.
    co sie okazalo w mojej alfie swiatla sa podpiete na 10 pinow a w xenonie na 12 ;/
    zaczely sie schody z momentem sciagania pzedniego zdezaka ale powiedzmy ze wszystko poszlo ok i przystapilem do procesu podlanczania ..... 4 h ....
    i ciagle nic ;/
    w tym momencie mam zamontowane lampy i podlaczone tylko xenony i kierunkowskazy brakuje mi podlaczenia pod swiatla mijania i postojowe a jedyna opcja podlaczenia i wystartowania xenonu jest wlaczenie swiatel dlugich.
    wyglada to tak jak by cala reszta nie miala wystarczajacgo napiecia by zasilic xenon.

    Bardzo bym prosil o jakas porade lub rozpisanie jaki kabel i do czego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ala1.jpg
Wyświetleń:	2269
Rozmiar:	102.7 KB
ID:	35826Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ala4.jpg
Wyświetleń:	2215
Rozmiar:	64.5 KB
ID:	35827Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ala3.jpg
Wyświetleń:	4125
Rozmiar:	40.8 KB
ID:	35828

    Pozdrawiam serdecznie
    Szymek

  2. #2
    SzymeQUK
    Gość

    Domyślnie

    Wtyczka od xenonu wyglada tak :







    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xenon0031zl.jpg
Wyświetleń:	646
Rozmiar:	50.6 KB
ID:	35830
    do tej wtyczki podlaczone sa xenony zolty i brazowy gruby. i komplet kabelkow cieniutkich.

    a standardowe podlaczenie halogenu wyglada tak :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xenon0050tb.jpg
Wyświetleń:	1802
Rozmiar:	57.7 KB
ID:	35831
    ten 3 pinowy kabel po lewo to kierunkowskaz. a po prawo pozycyjne i dlugie ze wspolna masa

    prosze o porade swiatla naprawde wygladaja super jezeli ktos chcialby takowe zakupic to moge powiedziec ze koszt w uk to okolo 528 funta za sztuke ja swoje zakupilem po 160 funta i w takowej cenie moge tez jeszcze dwa komplety zalatwic od 3,2 i 2.5 z 2002 rolu po FL.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo i gdzieś czytałem, to nie ma możliwości podpięcia lamp od wersji 3.2 do naszych Alf.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    Możliwość zawsze jest... Ale zabawy z tym od groma... Żeby wszystko "grało" tak jak powinno być to praktycznie 3/4 instalacji by trzeba przerabiać z tego co mi wiadomo. No chyba że coś dasz radę "wymodzić" to będzie grało, tylko że pewnie i tak będzie info o spalonej żarówce.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bond_krk
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2,4 JTD black
    Postów
    73

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to żeby podpiąć ksenon trzeba zmieniać wtyczkę. Takie same wtyczki jak w ksenonie są podobno we Fiacie Panda. Tylko trzeba potem w elektryce pogrzebać a to już wyższa szkoła jazdy

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar siwulec82
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS (150 KM)
    Postów
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzymeQUK Zobacz post
    Witam wszystkich
    chcialbym sie zasiegnac rady bo zapewne dla jakiegos fachowca to bedzie zapewne bardzo proste ale jak dla mnie to pare dlugich godzin w garazu i ciagle nie tak jak by mi sie to usmiechalo .
    co sie okazalo w mojej alfie swiatla sa podpiete na 10 pinow a w xenonie na 12 ;/
    zaczely sie schody z momentem sciagania pzedniego zdezaka ale powiedzmy ze wszystko poszlo ok i przystapilem do procesu podlanczania ..... 4 h ....
    i ciagle nic ;/
    w tym momencie mam zamontowane lampy i podlaczone tylko xenony i kierunkowskazy brakuje mi podlaczenia pod swiatla mijania i postojowe a jedyna opcja podlaczenia i wystartowania xenonu jest wlaczenie swiatel dlugich.
    wyglada to tak jak by cala reszta nie miala wystarczajacgo napiecia by zasilic xenon.

    Bardzo bym prosil o jakas porade lub rozpisanie jaki kabel i do czego.


    Pozdrawiam serdecznie
    Szymek
    kolego masz lampy soczewki super nie zakladaj orginalnych ksenonow bo roboty od groma juz sie dowiadywałem nie ma sensu. kup zestw hid dobry zestaw i po klopocie zestaw plug snd play wkladasz podpinasz pod przetwornice wkladasz zarnik i wszystko ok
    Zakupilem lampy od wersji 3,2 xenon czyli lampa wraz z soczewka i wbudowanym balastem.
    MY LIVE
    MY ALFA....

  7. #7
    SzymeQUK
    Gość

    Domyślnie

    Witam Panowie
    Postaram sie cos jeszcze w tym temacie zrobic bo bylo by milo cieszyc sie tym pieknym jasnym swiatlem nie tylko na ''dlugich''
    co do zestawu hid
    zakupilem owy zestaw wczesniej aczkolwiek auto nie przejdzie mi MOT w uk czyli polskiego przegladu technicznego sa tu strasznie uczoleni na owe zestawy w stacjach badawczych no chyba ze mowa o przerobieniu xenonowego klosza na hid.
    co do komunikatu przepalonej zarowki jest caly czas od momenty wymiany uwielbiam te komunikaty ...

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar siwulec82
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS (150 KM)
    Postów
    382

    Domyślnie

    na czas przeglądu wkladasz zaroweczke h7 i masz ich w nosie skoro sa uczuleni na takie zestawy.
    MY LIVE
    MY ALFA....

  9. #9
    SzymeQUK
    Gość

    Domyślnie

    A tak jeszcze dla dodania
    na pewnej strone AR klub Polska znalazlem w dziale modyfikacje auto demo car
    na etapie 6 ym
    pewna firma z w-wy zalozyla xenony z nietypowa przejsciowka a moze i typowa dla owego modelu lamp
    i teraz jest pytanie czy tez jezdza tylko na dlugich czy jest gdzies dobry myk o ktorym jeszcze nie wiemy a moze okazac sie dziecinnie prosty
    zalanczam zdjecie owej przejsciowki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xenon1.jpg
Wyświetleń:	608
Rozmiar:	141.9 KB
ID:	35922
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xenon2.jpg
Wyświetleń:	731
Rozmiar:	153.3 KB
ID:	35923

  10. #10
    SzymeQUK
    Gość

    Domyślnie

    Moze i Hid bylby dobrym rozwiazaniem ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi by wymieniac zarowki co przeglad
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez SzymeQUK ; 03-10-2011 o 20:43

Podobne wątki

  1. [147] Oryginalne Lampy Ksenonowe Alfa 147 przed FL
    Utworzone przez areyoufine w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 21:13
  2. [159] Lampy Xenon 159
    Utworzone przez Michal G w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 22:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory