Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Telefon w ICSie - pytania, funkcje

  1. #1
    Mikellino
    Gość

    Domyślnie Telefon w ICSie - pytania, funkcje

    parę spraw mnie nurtuje -pojawiły się nowe funkcje przy włożeniu nowej karty, chyba ich wcześniej nie miałem. Pewnie zaktualizowało się z płytą navi oprogramowanie.
    Pojawiło się merge i copy aktywne - z resztą ciekawe ile miejsca mają karty(chyba 100) i ja tak naprawdę skopiować można te numery z aparatu na sim samochodowy skoro w zasadzie wszystkie inne używane simy to małe karty z aparatów - zabawy co niemiara.

    Ale pytanie dotyczy szczególnie 28 strony w instrukcji ics - przenoszenia numerów, **21**numer* itd. Jak to rozumiecie. Czy można w momencie postoju auta przekierować ten samochodowy numer na inny? Czy chodzi o to by np rozmowę na prywatny numer od razu przenieść na ics - co byłoby ... lekko niebezpieczne bo każdy numer mogę tak zblokować. O co chodzi..
    Tak się zastanawiam -tylko era pod jednym numerem wydaje 2 simy, ale automatycznie jeden drugiego nie wyłącza, są problemy.
    Jakie macie rozwiązanie stosowania numeru prywatnego na karcie przeznaczonej do icsa, czy są adaptery do wyłamanej już małej karty,bo na allegro nic nie znalazłem, czy stosujecie jakiś sposób na to żeby w momencie jazdy tel isc obsługiwał numer.
    No i mam na ekranie wyświetloną obok siły sygnału książeczkę ze słuchawką (nie trudno się domyślić co to oznacza ale....), kiedyś jej nie miałem, a symbolu takiego nie ma w instrukcji - str 25 - ciekawe co to oznacza - może to nieodebrane połączenie bo takowe zostało uskutecznione.
    Możecie w tej sprawie pomóc?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Telefon w ICSie to Siemens, z tego co pamiętam S4 - wtedy to był top, sam taki miałem - mój pierwszy GSM :-) i raczej z aktualizacją navi nic Ci się nie rozszerzyło. To raczej kwestia funkcjonalności karty SIM niż samego telefonu. Funkcja przekierowania powinna działać, ale to już zależy od operatora i usługi - kiedyś, na początku w prepaidach nie była dostępna. Małą kartę można wkleić w dużą - z jednej strony naklejasz taśmę i wklejasz małego SIMa. Dual SIM to dobry pomysł, ale chyba wciąż kosztowny.
    Słuchawka to nieodebrane połączenie.
    Jako offtop - kolorowy wyświetlacz i slider jako pierwszy wprowadził do komórek właśnie Siemens - odpowiednio S10 i SL10!
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 166 2,4JTD 2003 r.
    Postów
    74

    Domyślnie

    Są w sprzedaży adaptery do których wkłada się kartę SIM (wyłamaną), nic nie trzeba kleić. Mam taki i zdaje egzamin. Niestety, przykro mi, ale nie posiadam namiarów na adres sprzedawcy. Kupiłem poprzez internet, polski sklep. Na Allegro ich nie było. Szukałem w sieci, trochę to trwało, ale znalazłem.

  4. #4
    Mikellino
    Gość

    Domyślnie

    czyli jeśli chodzi o przekierowanie to numer z samochodu jest przekierowany na dany numer podany operatorowi jeśli wprowadzi się jakiś kod w ics...

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24V Sport-tronic Rok produkcji: 1999
    Postów
    237

    Domyślnie

    przy okazji tel w 166 jak to jest ze działa mi ERa tak tak, play na kartę a Orange nie łapie zasięgu? mam simlocka czy co?

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikellino Zobacz post
    czyli jeśli chodzi o przekierowanie to numer z samochodu jest przekierowany na dany numer podany operatorowi jeśli wprowadzi się jakiś kod w ics...
    Ustawienie przekierowania polega na ustawieniu parametrów dla przekierowania, czyli warunków dla jakich przekierowanie ma być realizowane:
    - zajęty;
    - nie odpowiada;
    - nieosiągalny;
    - bezwarunkowe.
    Czyli ustawiasz w telefonie na ICSie warunek przekierowania nieosiągalny, podajesz numer na jaki przekierowanie ma być realizowane (lub na pocztę głosową) i jak wyjdziesz z Alfy (czyli wyłączysz ICSa) ktoś, kto będzie dzwonił na numer ICSowy zostanie przekierowany na zdefiniowany przez Ciebie. Kaman?
    Oczywiście można to zrobić w drugą stronę.
    Aktywacja usługi jest zazwyczaj bezpłatna natomiast już jej wykorzystanie jest chargowane zgodnie z cennikiem połączeń. Wyjątek zazwyczaj stanowi pocta głosowa, na którą przekierowanie jest free.

    ---------- Post dodany o godzinie 08:44 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 08:43 ----------

    Cytat Napisał rac85 Zobacz post
    przy okazji tel w 166 jak to jest ze działa mi ERa tak tak, play na kartę a Orange nie łapie zasięgu? mam simlocka czy co?
    U mnie POPak działał, ale nie pamiętam, czy czasem nie dodałem sieci w ustawieniach. Niestety teraz tego nie sprawdzę, bo akurat 166 nie posiadam na stanie :-(

    ---------- Post dodany o godzinie 08:47 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 08:44 ----------

    Cytat Napisał bogbit Zobacz post
    Są w sprzedaży adaptery do których wkłada się kartę SIM (wyłamaną), nic nie trzeba kleić. Mam taki i zdaje egzamin. Niestety, przykro mi, ale nie posiadam namiarów na adres sprzedawcy. Kupiłem poprzez internet, polski sklep. Na Allegro ich nie było. Szukałem w sieci, trochę to trwało, ale znalazłem.
    Fakt, są takie, po frazie "adapter duży sim" na pewno się znajdzie. Ale naprawdę wklejenie na taśmę zdaje egzamin.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  7. #7
    ViP Romeo Avatar peteja_43
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.
    Postów
    583

    Domyślnie

    ja mam kartę z orange i dziala super a za adapter na kartę sim płaciłen w aso 65 zł

    Alfa i jej ochroniarz

  8. #8
    Mikellino
    Gość

    Domyślnie

    za chiny na necie nie mogę znaleźć takiego adaptera.
    Dzięki Szerszeń za poradę, trzeba by mieć dwie działające karty pod ten sam numer. A to tylko era. Ten nasz 40 milionowy naród z 4 operatorami a w zasadzie trzema będzie zawsze biedny i zacofany technologicznie choć infrastruktura w miarę nowa. DUOMONOTRIPOLE.
    ale nadal mnie intryguje symbol słuchaweczki w otoczce"moze to i książeczka" którego nie mialem a teraz jak włożyłem frash play - pojawił się.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24V Sport-tronic Rok produkcji: 1999
    Postów
    237

    Domyślnie

    u mnie chyba jest simlock na orange , nawet jak chce wymusić operatora manualnie to mam do wyboru plus i era


  10. #10
    kolorowy
    Gość

    Domyślnie

    dopne się koledzy do tematu a mianowicie też bym chciał podłączyć tel ale nie mam wyjścia na karte więc nie wiem od czego mam zacząć czy ktoś mi pomorze??

Podobne wątki

  1. [159] Nie działają funkcje radia
    Utworzone przez szymonjot w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 20:54
  2. [MiTo] Ukryte funkcje - kombinacje klawiszy?
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 22:18
  3. ICS zmienia sam funkcje
    Utworzone przez lukas 166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 20:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory