Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: dziwny dźwięk przy hamowaniu silnikiem

  1. #1
    qbis22
    Gość

    Domyślnie dziwny dźwięk przy hamowaniu silnikiem

    Panowie, mam problem i nigdzie nie mam na niego odpowiedzi, zacznę może od początku, wymieniałem sprzęgło, i przy okazji skrzynię biegów, teraz mam problem z tym, że przy tym jak jadę, nie ma żadnego niepokojącego dźwięku, natomiast jak tylko puszczę gaz to słychać taki dziwny dźwięk, tak jakby coś terkotało w skrzyni, słychać to na każdym biegu a najbardziej na 4 i 5, wydaję mi się, że to dlatego bo silnik ma małe obroty i dlatego słychać bardziej, na luzie jest wszystko ok, jak mam gaz też jest wszystko ok, powiedzcie mi czy może to być spowodowane tym ze biegi są nie wyregulowane? bo urwała mi się końcówka linki i wymieniałem na inną z nowszego modelu. Czy może być tak że biegi nie do końca się zazębiają i i przy obciążeniu przez hamujący silnik zaczynają terkotać( nie wiem czy takie słowo istnieje, ale tego dźwięku inaczej opisać nie mogę), oczywiście olej zalałem do skrzyni, biegi wchodzą ładnie. Proszę o jakąś opinię na ten temat, alfa to 156 1.8 manual.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar balc3r
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Łomianki, Warsaw, Poland
    Auto
    AR 145 2.0 20VT / Peugeot 3008 1.6 THP
    Postów
    249

    Domyślnie

    sprzęgło wymieniałeś z łożyskiem oporowym ?
    AR 145 Blu Atollo Met

    Moja Alfa Romeo 145

  3. #3
    qbis22
    Gość

    Domyślnie

    tak, sprzęgło zmienione z łożyskiem, dźwięk jest bardzo regularny, czy jest możliwość aby to był układ różnicowy? albo przegub? i przy hamowaniu silnikiem jest większe ich obciążenie. Bo nie wydaje mi się aby sprzęgło było źle włożone, bo tego się po prostu nie da inaczej włożyć. Zauważyłem że czasami też i podczas jazdy na sprzęgle jest ten dźwięk, ale nieporównywalnie cichszy.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Jeśli byłby przeguby to słuchać je wyraźnie przy skręconych kołach np podczas ruszania. Nic Ci nigdzie nie obciera? Nie ma jakiś wibracji przy konkretnym zakresie prędkości/obrotach?
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  5. #5
    qbis22
    Gość

    Domyślnie

    nie ma nic, przynajmniej nie zauważyłem, jeżeli to pomoże to dźwięk jest praktycznie nie słyszalny na siedzeniu pasażera, wyraźnie za to go słychać jak się przytuli do deski rozdzielczej. a co do obrotów to im większe tym głośniej, ale wibracji brak, na starej skrzyni tego nie było, był podobny dźwięk ale słyszalny tylko przy otwartym oknie, jakby coś obcierało i nie ważne czy na biegu czy nie, ale teraz to ucichło a jest ten dźwięk, tak jakby jakaś łopatka była przy kole zębatym.
    Ostatnio edytowane przez qbis22 ; 12-07-2011 o 13:07

Podobne wątki

  1. Dziwne szarpanie przy hamowaniu silnikiem
    Utworzone przez sbool w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-05-2015, 15:19
  2. dźwięk przy zmianie biegu i warczenie przy hamowaniu
    Utworzone przez johnnie147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 08:52
  3. [159] Stukanie przy hamowaniu silnikiem 2.2 jts
    Utworzone przez kochan159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-04-2014, 19:04
  4. Trzęsie przy hamowaniu silnikiem-2.4 jtd
    Utworzone przez robert_t18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 22:25
  5. Pisk przy hamowaniu silnikiem
    Utworzone przez fackamaka w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2013, 11:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory