Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 89

Temat: Alfa trzyma obroty na 2000

  1. #1
    marcinxc24
    Gość

    Domyślnie Alfa trzyma obroty na 2000

    Witam serdecznie.
    Od niedawna jestem posiadaczem alfy 156 2.0 TS.
    Mój problem polega na tym, że po odłączeniu akumulatora auto trzyma obroty na 2000, czasami spadają do 1500 ale po dodaniu gazu znowu stoją na 2000. Byłem w serwisie, koleś podpiął pod kompa i stwierdził, że nie ma żadnych błędów. Resetował komputer i nic się nie zmieniło. Stwierdził tylko że "Czujnik przepływu masy powietrza" może być uszkodzony, fakt wypinałem z niego kostke a czy mogłem go jakoś uszkodzić?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    Rozumiem że odpaliłeś auto i odłączyłeś akumulator?
    Jeśli tak wedle mnie masz słabe ładowanie. Silnik trzyma takie obroty żeby zasilić całą potrzebą elektrykę.

  3. #3
    marcinxc24
    Gość

    Domyślnie

    Nie wydaje mi się, chyba komputer by coś pokazał... Powiem Cie ze czyściłem przepustnicę, ale przed tym odpiąłem akumulator, potem podpiąłem, pochodził 10 minut i nic ciągle trzyma 2000 obrotów. Dzis czyściłem czujnik przepływu powietrza, i teraz nie zapala, zaświeciła sie ta "marchewka".

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    - napisz, od kiedy to się stało i dokładnie, co robiłeś przy samochodzie przed tymi objawami
    - i dopytaj się, czy ten mechanik resetował ECU, czy tylko czyścił błędy w ECU

  5. #5
    marcinxc24
    Gość

    Domyślnie

    kupiłem samochód, chodził dobrze, miał nieco za wysoki obroty, poczytałem nieco ze trzeba wyczyścić przepustnic, wiec to zrobiłem ale akumulator wczesniej odpiąłem. Zrobiłem ci miałem zrobić, wpiąłem akumulator, zapaliłem, chodził i chodzi do tej pory na 2000 obrotów. Byłem dzis w serwisie alfa, mechanik rsetował ECU, też nie wykryło zadnych błędów. Do tego przed chwilą czyściłem ten czujnik przepływu powietrza, teraz auto nia zapala, i zapaliła sie kontrolka "marchewka"

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Na odległość trudno coś radzić, ale wygląda na to, że przez Twoje działania ECU nauczł się jakichś głupot. Trzeba by sprawdzić podłączenie odmy i zaworek zwrotny w kolektorze ssącym.
    No i zrobiłbym jeszcze raz reset ECU, bo to nie zawsze mechanikom dobrze wychodzi.
    A co do przepływki to sprawdź dokładnie jej podłączenie. Mam nadzieję, że nie zalałeś jej jakimś syfem.
    A czy odpinałeś wtyczki z ECU podczas tych swoich prac przy czyszczeniu przepustnicy?

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0ts 2000r
    Postów
    211

    Domyślnie

    a mu czasem krokowy sie nie zawiesza?? ja mialem cos podobnego tylko ze dzien wczesniej alfa chodzila mormalnie. drugiego dnia z rania w alfe a mi odrazu wskakiwała na 4.5tys. odpinałem aku i nic nie pomagało. zaprowadziłem do mechannika i powiedział mi ze kropla wody sie dosTAŁA na wtyczke ecu i sie zawieszał krokowy

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,577

    Domyślnie

    a po czyszczeniu przepustnicy,robiles jej adaptacje i jesli masz linke gazu to czy nie jest gdzies zablokowana

  9. #9
    marcinxc24
    Gość

    Domyślnie

    Powiem tak, chyba faktycznie ECU przyswoił sobie inne obroty na biegu jałowym. Mieszkam w Niemczech a tutejsi mechanicy są jacyś dziwni. Jesli chodzi o przepływke, najpier czyściłem ją sprejem do połączeń elektrycznych a potem benzyną ekstrakcyjną. Po tej opraracji już nie zapala i zapaliła sie kontrolka "marchewka", tak jakby przepływka była odłączona. Jeśli chodzi o przepustnice, to odłączyłem akumulator, wypiąłem z niej dwie kostki które są na górze, odkręciłem ją ale linki nie odłączałem, i wyczyściłem ją benzyną ekstrakcyją. Mechanik stwierdził, że wysokie obroty mogą byc spowodowane przez uszkodzenie przepływki, wiec chciałem ją wyczyścić.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    a po czyszczeniu przepustnicy,robiles jej adaptacje i jesli masz linke gazu to czy nie jest gdzies zablokowana
    Tak mam linke od gazu i dwie kostki na górze przepustnicy. Linka nie jest zablokowana, płynnie chodzi, przepustnica sie zamyka jesli gaz nie jest wciśnięty. Chciałem adaptacje zropbic, wiec pojechałem do serwisu, ale mechanik podpiął pod kopa, ktory nie wykazał zadnych błędów, wiec zresetował ECU i stwierdził ze przepływka cos szwankuje. Po jej wyczyszczeniu auto nie zapala.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Wszystko jest możliwe. Przecież kolega czyścił przepustnicę, a tam jest blisko ECU.
    Tam trzeba posprawdzać wszystko po kolei no i podziałać kompem.

Podobne wątki

  1. Ciepły silnik obroty 1500/2000 Klekocze
    Utworzone przez kaszny w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 16:57
  2. bardzo wysokie obroty nawet powyżej 2000
    Utworzone przez daro1800 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 19:33
  3. [146] obroty 2000 po czyszczeniu przepustnicy
    Utworzone przez dymek1000 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 12:05
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 09:26
  5. [159] Na biegu i na luzie silnik nie wchodzi na obroty powyżej 2000 obr/min
    Utworzone przez karmal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 12:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory