Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: [145] Wysokie spalanie

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław/Kobyla Góra
    Auto
    156 '00 1.9 JTD 105KM
    Postów
    93

    Domyślnie [145] Wysokie spalanie

    Ostatnio w jednym z tematów pisałem o wysokim spalaniu mojej 145-tki.
    15l/100km na mieście i ~11,7l/100km na trasie.

    Pojechałem na komputer i nie było żadnych błędów, również żadnych związanych z sondą lambda.
    Wymieniłem termostat bo w budzie non-stop zimno a temperatura przy ostatnich przymrozkach trzymała się na 50 stopniach :/. Mechanik powiedział mi, że tak wysokie spalanie mógł powodować wadliwy termostat, który nie zamykając obiegu powodował cały czas jazdę na półssaniu.

    Jeszcze nie zalałem do pełna i nie miałem możliwości sprawdzić czy spalanie faktycznie się unormowało czy nie, ale patrząc od wczoraj na wskaźnik paliwa mam wrażenie że jest tak jak było :/

    Powiedzcie mi, czy to że na kompie nie wyszły żadne błędy związane z sondą nie musi oznaczać że z nią może faktycznie jest coś nie tak?
    Jaka może być inna przyczyna tak wysokiego spalania jeśli sonda i termostat działają prawdiłowo???

    Z góry dzięki za pomoc. Chwilo jestem w kropce

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    a nie masz jakis wyzszych obrotow? wtedy mozliwe ze ssanie caly czas chodzi,ale pojecia nie mam. napisalbym,ze to sonda,ale skoro nie masz zadnych bledow.
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar Zomeba
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    156 3.2 V6 GTA
    Postów
    168

    Domyślnie

    a moze ci paliwo ucieka z baku bo gdzies masz dziurke? zobacz czy plamy nie ma jak odjeżdżasz

    albo noga za ciezka?
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic575_4.gif

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław/Kobyla Góra
    Auto
    156 '00 1.9 JTD 105KM
    Postów
    93

    Domyślnie

    Obroty są ok, trzymają się w granicach 800-900, więc jest ok. Nie falują. Też już szukałem plamy pod autem ale nic takiego nie znalazłem. Muszę zalać do pełna i dopiero wtedy chyba się dowiem czy jest ok.... dzisiaj wlałem 10l i pilnuję wskaźnika. Narazie w sumie niewiele spadł. Wieczorem czeka mnie jeszcze droga do Wrocka i sprawdzę jak się zachowa wskaźnik....

    Czy noga ciężka? To jak bardzo ciężka musiała by być żeby doprowadzić do takeigo spalania? Mam jeszcze chwile uniesienia, spowodowane ciągłym cieszeniem się niedawno zakupionym autem ale ten najgorętszy czas mam już za sobą i teraz starałem się jeździć w miarę spokojnie, więc odrzuciłbym jako powód moją ciężką nogę.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    musialbys zatankowac do pelna,pojedzic troche i pozniej dolac bo tak to gadanie troche bezsensu szczegolnie, ze ten wskaznik ma wlasciwosci sporego przeklamywania.
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  6. #6
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Parzi, dobrze to ująłeś 8)

  7. #7
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Trochę wrócę do tematu. Otóż jadąc w góry zatankowałem ok. 12 litrów paliwa, po przejechaniu ok 100 km, wskazówka spadła poniżej pierwszej kreski na wskaźniku poziomu paliwa. Zrobiłem jeszcze 30 km według licznika w baku nie było już paliwa. Samochód postał 2 dni i po włączeniu paliwa cudownie przybyło.
    I czy możliwe jest aby licznik przekłamywał aż o 5 litrów na rezerwie i ile paliwa znajduje się w przewodach paliwowych ?

  8. #8
    Tiga
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio
    Trochę wrócę do tematu. Otóż jadąc w góry zatankowałem ok. 12 litrów paliwa, po przejechaniu ok 100 km, wskazówka spadła poniżej pierwszej kreski na wskaźniku poziomu paliwa. Zrobiłem jeszcze 30 km według licznika w baku nie było już paliwa. Samochód postał 2 dni i po włączeniu paliwa cudownie przybyło.
    I czy możliwe jest aby licznik przekłamywał aż o 5 litrów na rezerwie i ile paliwa znajduje się w przewodach paliwowych ?
    Nie mam pojęcia ile może być w przewodach paliwa, napewno nie tyle,żeby mógł przekłamywac wskaźnik. Na oko nie więcej niż szklanka, ale moge się mylić... Co do tego,że przekłamuje Ci wskaźnik na rezerwie niestety musisz się przyzwyczaić . Wskaźnik pokazuje na podstawie pływaka w baku , który tak pokazuje jak mu się wsciśnie w pedał,albo zależy w którą strone bierzemy zakręt. :wink: Tak już jest we włoszczyznach. Miałem b.dużo włoskich samochodów i uwierz mi, że każdy na rezerwie tak dziwnie pokazuje. O dziwo obecna 145 najmniej przekłamuje. Kiedyś w 146 boxer właście przez to zatarłem pompe paliwa.

    Pozdr. Tiga :wink:

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław/Kobyla Góra
    Auto
    156 '00 1.9 JTD 105KM
    Postów
    93

    Domyślnie

    Wskaźnik kłamie jak zły Cały czas mnie zwodzi, a ja mu się tylko uśmiecham prosto we wskazówkę Tak jak pisze Tiga, wszystko zależy od pochylenia podłoża. U mnie np. ostry skręt w lewo podowuje straszny spadek, po wyprostowaniu kierownicy powoli wraca do swojej wcześniejszej pozycji. Wystarczy chwila postoju na równej (nie pochylonej) nawierzchni i wskazówka wędruje w górę. Powoli przestaję się nim przejmować i po prostu zeruję licznik przy każdym tankowaniu, dzięki temu wiem mniej więcej ile jeszcze zostało w baku.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie Re: Wysokie spalanie

    Cytat Napisał pavvel
    Ostatnio w jednym z tematów pisałem o wysokim spalaniu mojej 145-tki.
    15l/100km na mieście i ~11,7l/100km na trasie.

    Pojechałem na komputer i nie było żadnych błędów, również żadnych związanych z sondą lambda.
    Wymieniłem termostat bo w budzie non-stop zimno a temperatura przy ostatnich przymrozkach trzymała się na 50 stopniach :/. Mechanik powiedział mi, że tak wysokie spalanie mógł powodować wadliwy termostat, który nie zamykając obiegu powodował cały czas jazdę na półssaniu.

    Jeszcze nie zalałem do pełna i nie miałem możliwości sprawdzić czy spalanie faktycznie się unormowało czy nie, ale patrząc od wczoraj na wskaźnik paliwa mam wrażenie że jest tak jak było :/

    Powiedzcie mi, czy to że na kompie nie wyszły żadne błędy związane z sondą nie musi oznaczać że z nią może faktycznie jest coś nie tak?
    Jaka może być inna przyczyna tak wysokiego spalania jeśli sonda i termostat działają prawdiłowo???

    Z góry dzięki za pomoc. Chwilo jestem w kropce
    Jak bys dobrze poszukał to znalazl bys mojego posta z tym samym problemem gdy kupiłem okolo 2 lata temu 145 z silnikiem 1.6 boxera.
    Zaraz po zakupie sprawdzając spalanie wychodziły mi wyniki takie same jak u ciebie, mialem, zdrowy silnik i wszystko bylo z nim dobrze, spalanie spadło mi po jakis 2-3 tygodniach jazdy, a jedno co zmieniłem to styl jazdy, poprostu nauczyłem sie jezdzic tym autem dynamicznie i zarazem ekonomicznie zawsze tak jest przy przesiadce z jednego auta w drugie
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

Podobne wątki

  1. Wysokie spalanie 147 1.6 TS
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 22:57
  2. Wysokie spalanie LPG
    Utworzone przez DASERT w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 11:03
  3. Wysokie spalanie V gen.
    Utworzone przez blank w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 15:43
  4. wysokie spalanie ;/ 2.0 ts
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 12:28
  5. Wysokie spalanie
    Utworzone przez bastek5556 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 13:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory